[www] Przerwa... na jakiś czas albo na dłużej...

[1] @ Sobota, 26 Stycznia 2013 15:23CET

[www] Przerwa... na jakiś czas albo na dłużej...

Jak mogliście zauważyć ostatnio serwis pojawia się i znika - jest to zasługa firmy hostingowej, na której strona stoi. Twierdzi ona, że T2E generuje za duże obciążenie jak na serwer wirtualny, stąd w ramach "ratunku" metodycznie, co tydzień wyłączają dostęp do serwisu.

Szczerze mówiąc jestem znużony taką sytuacją, w chwili obecnej t2e pożera na tyle mojego czasu, że dodawanie sobie do tego kolejnych wyzwań programistycznych, przy tak małym ruchu trąci absurdem. Stąd z dniem dzisiejszym, aż do znalezienia rozwiązania tej sytuacji zawieszam działanie try2emu - na najbliższych parę dni, może tydzień, może mniej, a może więcej.

A pro po reduksów. Nie znaczy to, że pracę nad reduksami są wstrzymane - mam nadzieję, że do momentu publikacji nowego numeru Bajtka i dodatku do komputera sytuacja się wyklaruje na tyle, że będą one dostępne na nowym hostingu, natomiast czy będę prowadził newsy, nad tym będę musiał się jeszcze zastanowić. Na pewno numer dotrze do wszystkich, którzy wsparli projekt datkami, co do dostępu publicznego prawdopodobnie będzie on odpłatny, nawet tylko po to, żeby osoby, które na pozostałych serwisach wrzucają komentarz typu "Sztuka dla sztuki, ale jak komuś się chce to nie ma co narzekać, marnuje swój czas, nie mój" dwukrotnie się zastanowili nad tym, czy warto ściągać... jakoś nie poczuwam się do roli "jelenia" i naprawdę nie narzekam na nudę, tak samo jak na jakikolwiek rys pozytywistyczny w swojej osobie.

Póki, co polecam wszystkim, którzy chcą być na bieżąco z informacjami z emusceny znakomite serwisy zagraniczne - aep, emufrance, planet-emu, emuNova, mameworld w ostateczności emucr z tym, że w wypadku tego ostatniego należy zachować wybitną ostrożność - parę miesięcy temu ktoś usilnie próbował skanować komputery odwiedzające ten serwis z chińskiego ip (ewentualnie chińskiego proxy), parę tygodni temu dostałem info, że ktoś z podobnego ip próbował dostać się na moje konto na gmailu - może zbieg okoliczności a może coś więcej:P

Zainteresowanych informacjami co dalej z t2e proponuję aby polubili profil Try2emu na FaceBooku (ewentualnie reduksów), gdzie będę reportował jeśli nastąpi zmiana sytuacji.

 

wstecz26/01/2013 15:23
Inne treści związane z tematem
[FRONTEND] MedGUI Reborn v0.058 [FRONTEND] MedGUI Reborn v0.058
SpeedVicio udostępnił pełną wersję nakładki MedGUI - bardzo wygodnego interfejsu dla multiemulatora Mednafen, który sam w sobie jest raczej mało przyjazny w konfiguracji.
[multi] DSP Emulator 0.16b2 VIP 25/10/15 [multi] DSP Emulator 0.16b2 VIP 25/10/15
Po dlugiej przerwie pojawiła się aktualizacja multiemulatora DSP pozwalającego pobawić się maszynkami arcade i ośmiobitowcami - CPC, ZX Spectrum (z bardzo fajnie rozwiązanym podglądem plików), a także Colecovision, Nintendo 8 i CGB/GB. Dość nietypowy projekt na pierwszy rzut oka, jednak jeśli przyjrzymy się zagadnieniu od strony technicznej widać, że wszystko opiera się na ...
[Arcade] MAMEUIFX x64/ x86 0.167 [Arcade] MAMEUIFX x64/ x86 0.167
MameSick opublikował wersję swojej mutacji MAME 0.167 - MameUIFX. MameUiFX może poszczycić się jednym z ładniejszych GUI wśród klonów MAMEUI i jest jednym z najlepiej działających klonów tego multiemulatora.  
[arcade] HbMameUI/HbMame x86 i x64 0.167 [arcade] HbMameUI/HbMame x86 i x64 0.167
HbMame (HomeBrewMame) jest modyfikacją MAME umożliwiającą odpalenie nieoficjalnych gier na sprzęt arcade obsługiwany przez MAME - nieoficjalne, amatorskie to wcale nie znaczy, że gorsze.
[AMIGA] FS-UAE Version 2.6.2 Stable (minor bugfix) [AMIGA] FS-UAE Version 2.6.2 Stable (minor bugfix)
Po makabrycznie długim czasie Frode Solheim twórca emulatora FSUAE Frode Solheima, bazującej na kodzie pozostałych emulatorów z rodziny UAE, a w zasadzie bardzo przyjemnego połączenie pythoona z WinUAE, w końcu zdecydował się zakończył pracę nad nową wersją swojego programu. Warto sięgnąć przy mocniejszym kompie, przy słabszym lepiej pobawić się WinUAE.
Komentarze

T-shirt "Bajtek 10/86"

Retro T-Shirt Bajtek 10/86 - męski podkoszulek
Newsy Linkownia Emulatory na PC Wideoteka Screenshoty Bajtek Reduks Ready.Run

© Try2emu 1999 - 2019 | Krzysztof 'Faust' Karkosza Google+Kontakt