!

[Atari] AtariOnLine: KWAS #32

[1] # AtariOnLine | Piątek, 16 Lutego 2024 00:08CET

[Atari] AtariOnLine: KWAS #32
Zbliżamy się w czasie do 24 lutego 2024 roku (daty prawie palindromicznej), który wypadnie w sobotę, gdy w Warszawskim Muzeum Komputerów i Gier, al. Niepodległości 208a odbędzie się jubileuszowy, bo trzydziesty drugi KWAS (Kolejne Wspaniałe Atarowskie Spotkanie, wcześniej zwane Kolejnym Wrocławskim Atarowskim Spotkaniem, gdy organizowane było początkowo tylko we Wrocławiu).



Co tam mamy w programie? Jak zwykle, ponieważ impreza jest organizowana spontanicznie (najpierw parę osób stwierdza, że już czas zrobić spotkanie w danym mieście, potem parę osób się deklaruje, że przygotuje jakieś prezentacje, potem ktoś dotrzymuje słowa, a inni się wykruszają) to program jest elastyczny i zmienny, a znamy tylko jego główną oś. Tym razem jest nią temat elektroniki. Nawiążemy do historii, ale i współczesności. Zaczynamy od 14:00, a kończymy około 21:00. Jeżeli ktoś ma chęć, to przed nami, od 10:00 do 14:00 będzie w muzeum tradycyjna, mała giełda komputerowa - stoliki z grami, sprzętem, etc. Nawet samemu można się tam wystawiać, ale w tej sprawie to już proszę kontaktować się z muzeum, bo my tego nie organizujemy.

1. Atrakcją będzie wizyta pana Zdzisława Świątka, założyciela Warszawskiej Giełdy Elektronicznej, współzałożyciela i obecnego właściciela Warszawskiego Muzeum Komputerów i Gier, który ma do opowiedzenia wiele ciekawych historii z czasów PRL, o giełdzie na Grzybowskiej i podobnych tematach.

2. Opowieści o swojej elektronice roztoczy też kkrys, który opowie i jednocześnie pokaże, co pichci w swojej pracowni, jak to działa, po co i dlaczego. Kkrys będzie miał zabawki przeznaczone do Atari XL/XE oraz Commodore 64, a zapewne też coś do ST/STE. Między innymi te rzeczy, które zrobił dla stowarzyszenia i są dostępne w sklepiku AtariFan.pl - płytki stereo w obu wersjach, SIO2SD z dwoma gniazdami SIO, Reset, MIDIcar, przełączniki ROM-ów, interfejs MicroTOM, etc.

3. Drugi prelegent to Eldream, który również zajmuje się konstruowaniem elektronicznych zabawek, również pokaże je uczestnikom KWAS-a i opowie do czego, na co, po co. Z tym, że Eldream będzie miał przede wszystkim wszystko co dotyczy Amigi. Między innymi jego interfejs MicroTOM, akcelerator RJ1213 do Amigi 1200 (zmodyfikowany TF1213), relokator do CD32, a także akcelerator TF1312 do tej konsoli, adapter AmiKey do 500 i 1200, przełącznik 8 x Kickstart, zewnętrzny Gotek, akcelerator 68030 TK V2 do Amigi 500/500+, etc.

4. Wisienką na torcie będzie premiera gry, która już była pokazywana na KWAS-ie w Warszawie, ale wówczas była w fazie wczesnej bety. Gra Sudotris kolegi Paw-a będzie dostępna na kilku Atarynkach, przygotowanych w muzeum do grania, będzie też można ją sobie zgrać na miejscu, jak to za starych czasów bywało, gdy na spotkanie przychodziło się też pokopiować...

5. Parę osób pytało, czy wezmę Grele na spotkanie - wezmę!

6. Będzie też ogłoszony konkurs dla czytelników AtariOnline.pl - do wygrania będzie bilet - darmowy weekendowy wstęp na Pixel Heaven 7-9 czerwca tego roku.

7. Tradycyjnie w muzeum będzie maleńki catering - herbata, kawa, pewnie jakieś ciastka oraz kilka przerw, żeby można było rozciągnąć kości i pogadać między prezentacjami. Wejście oczywiście za darmo. Proszę ze sobą zabrać dobry humor oraz odwagę do zadawania pytań prelegentom. Tak jak ostatnio - będzie mikrofon dla publiczności, będę podchodził i będzie można uczestniczyć w rozmowie z naszymi gośćmi.

8. Mamy też niespodziankę programistyczną. Tylko raz w historii KWAS-ów pojawiło się związane z imprezą tematycznie demko. Kolega Kamil "Gorgh" Trzaska przygotował takie po KWAS-ie #8 w 2010 roku. Wideo poniżej (a pliczek do ściągnięcia z naszego archiwum demek). To zapis momentu, gdy spotkanie odbyło się u mnie w mieszkaniu, a z kilkunastu gości, którzy mnie odwiedzili, niektórzy to prawdziwe legendy świata Atari, jak Bartek Selinger czy Arek Torski. Ale teraz, przy okazji najbliższego spotkania pojawia się druga taka produkcja, tym razem invitka, którą przygotował Paweł "Cosi" Piątkowski. To jego pierwsza prodka na Atari, więc nie oceniajcie zbyt surowo! Jest surowo i klasycznie - wedle wszelkich zasad stylistycznych końca lat 80. i początku 90.



Chcieliśmy też podziękować Greyowi oraz Vasco za wyświetlanie banerów KWAS-a na organizowanych przez nich zlotach - te sprawy załatwił DaruG, któremu też dziękujemy! PS. DaruG organizuje KWAS w Katowicach w marcu, o czym też będzie informacja w swoim czasie.

2024-02-16 00:08 by Kaz
komentarzy: 5
NOWSZY [Atari] AtariOnLine: RastaConverter – nowa wersja
NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Obudowa kombajnu XCF12
NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Time Wizard Deluxe + edytor poziomów
NOWSZY [Atari] AtariOnLine: FORTH rozgryziony!
NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Wyniki i stuff z Grawitacji 2024
NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Grawitacja 2024 - zapraszamy!
NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Zapowiedź konwersji "Rick Dangerous 2"
NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Bardzo krótka relacja z KWAS #33
NOWSZY [Atari] AtariOnLine: KWAS #33 w Katowicach za moment!
NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Zbigniew Kasprzycki - współtwórca Polskiego Logo
wstecz16/02/2024 00:08
Inne treści związane z tematem
[Atari] AtariOnLine: RastaConverter – nowa wersja [Atari] AtariOnLine: RastaConverter – nowa wersja
Dla porządku przypomnijmy: RastaConverter, po raz pierwszy upubliczniony w 2012 roku, potrafi konwertować dowolne obrazki czy zdjęcia na pliki wykonywalne XEX, które wyświetlą te obrazki na małym Atari. A że wykorzystuje przy tym w zaawansowany sposób możliwości sprzętu (w tym m.in. zmiany kolorów w trakcie rysowania linii czy multiplikowanie ...
[Atari.Area] hatari 2.5.0 [Atari.Area] hatari 2.5.0
Od dwóch dni dostępna jest najnowsza (2.5.0) wersja Hatari. Dla porządku przypomnę, że jest to emulator Atari 16/32bit dla GNU/Linux, BSD, Mac OS X, Windows oraz innych systemów wspierających bibliotekę SDL. Lista zmian (duża) dostępna jest tutaj. Natomiast emulator, jak również jego źródła, możemy pobrać stąd.
[ATARI] ST/Falcon:Hatari 2.5.0 19/04/2024 [ATARI] ST/Falcon:Hatari 2.5.0 19/04/2024
hATARI! świetny emulatora dużych, 16-bitowych komputerów ATARI - począwszy od modeli ATARI ST/TT a skończywszy na ATARI FALCON. Co prawda, strona oficjalna jeszcze śpi... ale...
[Atari] AtariOnLine: Obudowa kombajnu XCF12 [Atari] AtariOnLine: Obudowa kombajnu XCF12
Marcin "Fokaszalot" Baran jako członek stowarzyszenia PTODT zaprojektował i wykonał już kilka bardzo ciekawych obudów do różnych urządzeń. Powstała u niego obudowa do SIO Sticka (stylizowana na joystick CX40) - opisywana w Grelu #1; powstała bezprzewodowa myszka HamSTer w stylistyce myszki STM1 - opisywana w Grelu #3, powstała obudowa do ...
[VCS] Gopher 0.30 17/04/2024 [VCS] Gopher 0.30 17/04/2024
Stella ma całkiem rozwiniętego konkurenta, który jak większość multiplatformowych aplikacji potrafi doprowadzić mnie do szewskiej pasji kiedy chce załadować gry z innej partycji;) Po za tym, to całkiem przyjemny emulator ATARI 2600 posiadający dość dobry filtr "psujący" obraz i parę dodatkowych ustawień pozwalających na dopicowanie naszego wirtualnego VCS. Nowa ...
Komentarze
... bez komentarza
Ostatnio dodane pliki
Newsy Linkownia Emulatory na PC Wideoteka Screenshoty Bajtek Reduks Ready.Run

© Try2emu 1999 - 2024 | Krzysztof 'Faust' Karkosza Kontakt Polityka Prywatności OWU