Reduksy T2E.pl -Try2emu -  pobierz magazyny komputerowe w PDF.

Bajtek Redux nr 2/85

Bajtek Redux nr 2/85

Właśnie zakończyłem pracę nad drugim numerem przekonwertowanego "Bajtka" z cyklu "redux", w którym chciałbym zawrzeć sześć pierwszych numerów "Bajtka" z lat 85/86, przetworzonych ze skanów i plików djvu krążących po sieci - dzięki tej konwersji czytelnik ma możliwość zapoznania się z żywą historią pism komputerowych w Polsce.

W tym numerze zachęcam do przeczytania przedruku wywiadu ze Stevem Wozniakiem o początkach Apple, artykule o konstrukcji pióra świetlnego (wraz ze schematami), a dzięki Andysowi - odtworzonego i poprawionego listingu dla ZX SPECTRUM - PIKNIK, w który zawiera zaskakująco pełną gierkę dla "gumiaczka".
Pewną nowalijką jest listing to bardzo egzotycznej konstrukcji jak na Polskę - BBC Micro, to całkiem ciekawy przykład Basic'a posługującego się definicjami i procedurami.

 
Okładka Bajtka 2/1985 po i przed reduksem.
Bajtek 2/1985 Strona 2
Bajtek 2/1985 Strona 27
Bajtek 2/1985 Strona 32

Lista plików z ograniczonym dostępem

Aby otrzymać dostęp do poniższych zasobów musisz wspierać projekt - albo poprzez dotację, albo poprzez pomoc przy pracy nad magazynem albo w inny, namacalny sposób. Jest to jeden ze nielicznych sposobów w jaki mogę zrewanżować się osobom, które lokują swój czas i siły, a często wspierają finansowow idee Reduksów. Jeśli zgubiłeś swój kod dostępu, daj mi znać. O tym, jak zdobyć kod możesz przeczytać tutaj...

Aby ściągnąć jeden z powyższych plików zaznaczonych na czerwono, musisz dokonać autoryzacji. Kod, który otrzymałeś na adres email:
Zapomniałeś kodu? Wpisz zamiast niego adres email i odbierz pocztę

Pobierz wersję źródłową

Poniżej znajduje się wersja źródłowa dokumentu, który został przetworzony na wersję elektroniczną - te pliki stanowiły najczęściej wyjście do dalszej pracy nad zamieszczonym reduksem

Pliki publiczne

Poniżej znajduje się publiczna wersja poprawionego magazynu. Nie wymaga ona żadnych dodatkowych działań. W odróżnieniu od wersji wymagających kodu jest ona:

  • Z ograniczoną rozdzielczością (72dpi)
  • Rasteryzowana (pdf z obrazkami)
  • Nie podlega aktualizacją (chyba, że pojaw się megababol, który wymaga ponownej wrzuty)
Pobierz plik

Poniżej znajduje się wersja poprawionego magazynu do pobrania/zamówienia.

W numerze