Ready/Run

Takie sobie archiwum listingów ze starych magazynów komputerowych


Osiemnastokołowiec
  • Język programu: Locomotive Basic
  • Platforma: Amstrad
  • Kod zamieszczono w Bajtek 4/1988
  • Autor listingu: brak danych
  • Listing nadesłał: Faust

Stan listingu:

3
Listing skorygowany - prawdopodobnie zawiera błędy, uruchamia się na emulatorze lub realnej maszynie, wymaga jednak poprawek kosmetycznych

Kubuś Literka, dzielny poszukiwacz przygód i nasz stary przyjaciel został kierowcą wielkiej ciężarówki. Chyba każdy (a może także każda)-z Was marzy o tym, by zasiąść za kierownicą takiego osiemnastokołowca i wyruszyć przed siebie. Okazuje się jednak — przekonał się o tym Kubuś — że życie kierowcy nie składa się z samych tylko przyjemności. Czasem trzeba nieźle się nagłowić, jaki zabrać towar i jaką pojechać trasą, aby przewieźć możliwie najwięcej ładunków.

Zasady gry są bardzo proste. W pięciu miastach znajdują się magazyny z towarem. W każdym z magazynów czekają na transport do poszczególnych miast cztery ładunki. Kubuś rozpoczyna pracę od pierwszego magazynu. Jego ciężarówka zabiera jednorazowo 3 ładunki. Może wyruszyć na trasę tylko siedem razy a równocześnie musi starać się dostarczyć do miejsca przeznaczenia jak najwięcej ładunków. Za każdy z nich otrzymuje zapłatę w wysokości 100 bajtodukatów.
 

Osiemnastokołowiec