Faust @ 23/10/2014 00:17

Największym minusem dużych projektów, które posiadają swoje automaty do generowania binarek z wersji developerskich jest sytuacja, w której od czasu do czasu ktoś postanawia jednak ogłosić kolejną wersję - pal licho jeśli coś na ten temat napisze, ale w tym wypadku mamy tylko podniesienie numerka. Trudno, przyjdzie nam uwierzyć na słowo, że coś zostało zmienione - to coś to niesamowita ilość commitów nawet tylko dla Windowsów głównego modułu - RetroArch i prawdopodbnie jeszcze większa ilość zmian w bibliotekach libretro - w końcu właśnie od nich tak naprawdę zależy jakość emulacji.

Faust @ 30/07/2014 01:00

Nowy numer hiszpańskojęzycznego magazynu "Retromaniac" jest gotowy do pobrania. RM to jeden z najlepiej składanych bezpłatnych magazynów dostępnych w sieci, w którym oprócz gier z zamierzchłych czasów, autorzy opisują także najnowsze produkcje indie i homebrew, a także te, którymi mogą się cieszyć posiadacze konsol w swoich wirtualnych sklepach. Dla każdego coś miłego - niestety przyjemność czytania psuje nieznajomość hiszpańskiego, ale jak ktoś swego czasu pisał google translator całkiem dobrze radzi sobie w tłumaczeniu języka Servantesa na angielski (niestety pomimo upływu lat próby tłumaczenia czegokolwiek na Polski raczej kończą się sherlockowym śledzctwem ewentualnie ciężkim napadem nerwowego śmiechu;)). W nowym numerze znajdziemy spory materiał o MSX, historię » więcej

Faust @ 03/01/2014 22:24

Themeister opublikował megapaczki RetroArch 0.9.9.6, które oprócz samego multiemulatora zawierają także shadery i poszczególne rdzenie do emulacji poszczególnych platform. RetroArch pozwala nam zagrać w gry ze SNES (biblioteka bsnesa, snes9x, snes9x-next), NES (biblioteki bNes, FCEU), GBC (gambatte), GBA (VBA-Next, Meteor), SEGA GENESIS (Genplus GX) a także gier arcade dzięki obsłudze biblioteki FinalBurn Alpha. Posiada on także mocno rozbudowany mechanizm do nagrywania filmów z procesu emulacji oraz mocne wsparcie dla shaderów pozwalających na "podrasowanie" grafiki w starych hitach na retrokonsole. Brak oficjalnego changelogu, co też autor dorzucił w najnowszej odsłonie.  
Newsy Linkownia Emulatory na PC Wideoteka Screenshoty Bajtek Reduks Ready.Run

© Try2emu 1999 - 2020 | Krzysztof 'Faust' Karkosza Google+Kontakt