Czy jest coś bardziej charakterystycznego z nośników pamięci dla komputerów 8-bitowych niż kaseta magnetofonowa? Dla naszej szerokości geograficznej, zasobności portfela w latach osiemdziesiątych raczej nie. Dyskietki przez cenę stacji dysków na pewno nie znajdowały się na szczycie listy, a tak egzotyczne rozwiązania jak sinclairowskie microdrive'y, czy też może mniej nieznane ale drogie jak cholera kartridże, a nawet płyty gramofonowe i kasety VHS też na pewno nie mogły w żaden sposób zagrozić hegemonii — tego uniwersalnego nośnika. Służył on przecież całej rodzinie — program komputerowy często nadpisywał wcześniejszą zgraną z radia piosenkę (i vice versa;), czy też z czystej oszczędności (czasami podyktowanej ceną lub jakością lub... dostępnością, bo kasety najłatwiej było kupić w... Peweksie) zastępowały śpiewotrele naszych rodzimych niekoniecznie świetnych piosenkarzy;).
Tak, kasety królowały w latach osiemdzisiątych...
Poniższy skrypy pozwala na pobranie wzorca okładki dla naszego zestawu programów dla popularnych mikrokomputerów, można wypełnić go spisem swoich programów i pobrać gotową okładkę lub też pobrać czysty wzorzec, który, jak w dawnych dobrych czasach, można uzupełnić ręcznie nazwami poszczególnych nagrań.
Zmiany i nowe funkcjonalności w edytorze okładek magnetofonowych
28/12/2024
Dodano makietę kaset dla komputera ATARI XE/XL zgodną ze wzorem OSKAR COMPUTER STUDIO. Templatka pozwala na dobór kolor tła, tekstu i koloru głównego. W wypadku tej templatki można zmieścić do 6 pozycji na strone kasety w spisie. Jedno pole na licznik magnetofonu.
4/09/2024
Dodano makietę dla kaset dla komputera AMSTRAD SCHNEIDER pozwalającą na dodanie jpg. na pierwszej stronie tytułowej a także zabawę kolorami logotypu i gradientem. Jakoż, że Amstrad w sumie nie posiadał składanek, przynajmniej musiały być rzadko spotykane nie znalazłem żadnego fajnego template. Tylko jakiś dziwny twór na Allegro i na jego podstawie został wydzierany master.
Dodatkowo template posiada również koloryzowanie inlaya na kasecie.
26/03/2024
Dodano makietę dla ZX Spectrum pozwalającą na dodanie jpg. na pierwszej stronie tytułowej. Strona tytułowa zrobiona według chyba najstarszego układu kaset dla Spectrusia - napis SINCLAIR SPECTRUM i tęcza w górnym prawym rogu.
Dodano gotowe zestawy Waldico dla Commodore C64.
Fonty bez polskich znaków przy ich wyborze ostrzegają, że nie są Polskie;)
Dodano mutację - jeśli kaseta ma zdefiniowany opis jest generowana z trochę innym układem grzbietu.
Dodano mutację spisów i ujednolicono zasady - obowiązuje standard: NAZWA GRY ; START LICZNIK ; END LICZNIK jeśli nie zostanie podana wartość początku - większość spisów będzie zapełniać całą szerokość kolumny.
W ramach wolnego czasu odtwarzam stare magazyny komputerowe i prowadzę serwis emulacyjny try2emu. Jeżeli uważasz, że moja publiczna działalność możesz postawić mi kawę, a kawę lubię;)