Szanowny Panie Redaktorze

Udało mi się zdobyć jeden numer Waszego pisma i jestem zachwycony jego poziomem i aktualnością doniesień. W przyszłym roku mam zamiar zaprenumerować Wasze pismo, żeby na bieżąco śledzić rozwój domowej informatyki w Polsce. Wiele tematów poruszanych w Waszym piśmie jest tutaj pomijanych. Nie mówiąc już o tym, że o polskich czcionkach w popularnych magazynach nie pisze się w ogóle.

Posiadam IBM PC XT kompatybilny komputer, z dwoma stacjami dysków i pamięcią 640 KB, drukarkę Copal Write Hand 1200 L oraz myszkę LOGIMOUSE C7. Jestem zainteresowany wymianą doświadczeń, tricków programowych jak i samych programów. Programuję w Ouick Basic v.3.0, bardzo mało w assemblerze i próbuję programować w Turbo Pascal-u. Ostatnia wersja Ouick Basic-a jest jednak tak wszechstronna i kompilowane programy tak szybkie, że rzadko widzę potrzebę zastosowania innego języka. Posiadam wiele programów komercyjnych {w zasadzie większość standardów jak Wordperfect v.4.2, dBase III+, LOTUS 123 v.2.0, Symphony itp.) oraz wiele tak zwanych programów public domain.

Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby Wasze pismo mogło wydrukować krótką notatkę z moim adresem i z informacją, że chciałbym nawiązać kontakt z kolegami mającymi dostęp lub posiadającymi IBM kompatybilny komputer.

Życzę Waszemu pismu dalej tak burzliwego rozwoju i trzymania dobrego poziomu. Z poważaniem i pozdrowieniami dla całej redakcji i wszystkich czytelników..

Andrzej Kajetanowicz
1263 Oueen St. Apt. 516
Halifax, Nova Scotia
B3J3L4
CANADA

Czytam Wasze pismo od pierwszego jeszcze zeszytowego numeru. Uważam, że robicie wspaniałą robotę, pozwalając ludziom takim jak ja, ludziom niemającym własnego sprzętu, marzyć o nim i przygotowujecie nas na tę chwilę, gdy już dostaniemy komputer „w swoje łapy”. To naprawdę fajnie, że po prostu jesteście. Dzięki Wam mam nadzieję zrobić dobry użytek z komputera w przyszłości. Moja do Was prośba — przedstawiajcie jak najwięcej zastosowań. Mnie interesuje włączenie komputera do systemu pomiarowego wielkości elektrycznych oraz wykorzystanie jako inteligentnego sterownika urządzeń domowych. W jaki sposób i przy pomocy jakich elementów dodatkowych można to osiągnąć. I jeszcze to, co pojawiło się w pierwszych waszych numerach — usprawnienia i przeróbki dla średnio zaawansowanych elektroników — mógłby z nich powstać stały kącik „komputerowego majster- klepki”.

Dziś biorę udział w Waszym Świątecznym Konkursie i marzę, by to właśnie moją odpowiedź wylosował Kubuś Literka.

Z noworocznymi życzeniami podwajania nakładu co kwartał i nadzieją na łut szczęścia w konkursie

Zawsze Wam życzliwy pozostaje.

Jarosław Raj