FORUM MŁODYCH TWÓRCÓW TECHNIKI

Ideą spotkania młodzieży szczególnie uzdolnionej jakie odbyło się w dniach 20—21 maja w Katowicach, było ukazanie dorobku i osiągnięć młodych wynalazców oraz wypracowania metod wdrażania pomysłów racjonalizatorskich. 

W pawilonach Ośrodka Postępu Technicznego zaprezentowano ponad 250 unikalnych rozwiązań technicznych, w tym urządzenia i patenty, które zdobyły 10 złotych medali na Światowej Wystawie Młodzieży w Płowdiw (Bułgaria). Prawie wszystkie prezentowane wynalazki i pomysły, zawierały elementy ze świata elektroniki. Laureaci Turnieju Młodych Mistrzów Techniki, członkowie klubów mikrokomputerowych ZHP i ZSMP, zdobywcy Nagród im. M. Kopernika, odwiedzili również kilka wybranych zakładów pracy, zapoznając się z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi w przemyśle. Życzymy wszystkim twórcom i wynalazcom nowyh odkryć, wielu pomysłów i cierpliwości w oczekiwaniu na ich... wdrożenie.