Reduksy T2E.pl -Try2emu -  pobierz magazyny komputerowe w PDF.

Komputer 3/1986 v. 0.5

Komputer 3/1986 v. 0.5
Skomentuj Ściągnij plik Słowa kluczowe

W końcu teoretycznie mogę napisać, iż zakończyłem pracę nad reduksem Komputera 3 z 1986. Czemu teoretycznie? Cóż, w głębi duszy obiecuje sobie, iż będzie to ostatni raz kiedy siadam do reduksu tego magazynu - wszystko tam jest dla mnie obce, dziwne i typograficznie nieładne. Jednym słowe totalnie z makietą tego numeru nie mogłem dojść do porozumienia:)

Moja nieukrywana niechęć do makiety całkowicie nie idzie w parze do zawartości numeru - to tutaj pojawia się frapujący materiał Kuby Taterkiewicza (m.in. naczelny magazyny MacWorld edycja Polska) o symulatorze promu Columbia - człowiek bardzo długo marzył aby organoleptycznie pobawić się w rozbijanie wachadłowca (Atarowskie Space Shuttle wyglądało przy tych screenach kompletnie nieprofesjonalnie), to w tym numerze kącik gracza zaczyna nabierać kształtu, który chyba najbardziej w Komputerze mi się podobał - paro akapitowe streszczenia tytuły bardzo zaostrzały apetyt, chyba nawet bardziej niż kolumnowe opisy w Bajtku;).
Jest też trochę wiadomości z ZSSR - w końcu numer ukazał się 1986 roku i musiała zostać opublikowana jakaś kontrteza dla nowinek ze zgnitego zachodu, dodatkowo perełka dla fanów śledzących upadek polskich projektów komputerowych, czyli artykuł o Meritum, a w zasadzie o niemożności jego wyprodukowania.

EDIT

  •  V06 - Małe poprawki, zapraszam do korekty bo widzę, że sporo udało mi się opuścić:(
Komputer nr 3/1986 - str. 16-17
Komputer nr 3/1986 - str. 21-22
Komputer nr 3/1986 - str. 30-31
Komputer nr 3/1986 - str. 42 - 43
Komputer nr 3/1986 - Mapa Marsport

 

 

 

 

 

 

Pobierz wersję oryginalną tego reduksu

Poniżej znajduje się wersja źródłowa dokumentu, który został przetworzony na wersję elektroniczną - te pliki stanowiły najczęściej wyjście do dalszej pracy nad zamieszczonym reduksem. Jakoż, że ostatnio można odczuć zauważalne problemy z serwerem pigwa, na którym leżały dokładne skany magazynów, postanowiłem również umieszczać połączone w jeden PDF obrazy stron, jakie tam się znajdowały - z ciut mniejszą jakością niż luźne jpgi, jednak na tyle dobrą aby ocenić na ile udał się ten reduks;)

Pobierz publiczną edycję tego reduksu

Poniżej znajduje się publiczna wersja poprawionego magazynu, jeśli nie ma jeszcze poniżej żadnych plików, wróć tu za jakiś czas.

W ramach wolnego czasu odtwarzam stare magazyny komputerowe i prowadzę serwis emulacyjny try2emu. Jeżeli uważasz, że moja publiczna działalność możesz postawić mi kawę, a kawę lubię;)
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Od 1/04/22 zebrano kwotę: 81.00 zł
_
W ramach wolnego czasu odtwarzam stare magazyny komputerowe i prowadzę serwis emulacyjny try2emu. Jeżeli uważasz, że moja publiczna działalność możesz postawić mi kawę, a kawę lubię;)
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Od 1/04/22 zebrano kwotę: 81.00 zł

Retro T-Shirt

The Sacred Armour of Antiriad ZX Spectrum Element
The Last Ninja C64
Duck DuckHunt Nintendo 8