Reduksy T2E.pl -Try2emu -  pobierz magazyny komputerowe w PDF.

Recenzja Tomahawka - Komputer 5/1986

Recenzja Tomahawka - Komputer 5/1986
Skomentuj Ściągnij plik Słowa kluczowe

Lata osiemdziesiąte, a w zasadzie środek to kulminacyjny moment, w którym Konowicz czułby się jak u siebie - nie było niczego, a jeśli już było to albo mało, albo potwornie podłej jakości. To samo tyczy się papieru, na którym drukowano magazyny, plaga czegoś o jakości papieru toaletowego i dotknęła "Bajtka" i "Komputera", nawet "Fantastyka" cierpiała w szarości makulatury. 

Komputer nr 5/1986 był wydrukowany na szarym, podłym papierze - całkowicie nieadekwatnie do jego zawartości;) W tym właśnie numerze pojawiła się recenzja dwóch bardzo przyjemnych tytułów na ZX Spectrum - Robin of the Wood i Tomahawk, jeśli ten pierwszy zdobył mnie miłą grafiką i przede wszystkim świetną muzyką na spektrumowskim "bzyczku" (plus oczywiście nawiązania do Legend), tak po Tomahawka sięgnąłem już na Atari - świetny symulator śmigłowca wybijał się i realistyką, i grywalnością.  Wektorowa grafika jakoś wybitnie nie raziła, klawiszologia nie dobijała tak jak w wypadku "Super Huey", lot był znacznie bardziej pasjonujący niż w wypadku Flight Simulator II czy Solo Flight.

Wyrwane kartki - Tomahawk - recenzja z komputer 5/86 str.27 - reduks i oryginal

Warto więc odkurzyć te dwie strony Komputera, żeby zobaczyć jak mógłby wyglądać ten numer wydrukowany na porządnej klasie papieru. Przy okazji warto zwrócić uwagę na zdjęcie do artykułu - przez większość swojego życia byłem przekonany, że wykorzystano nieoryginalną grafikę, być może coś związanego z "Błękitnym gromem".  W szarości fotografii czaiły się czarne bloki, wskazujące, że tło musiało być miejskie. A tu proszę...

Fotka to prawdopodbnie kopia grafiki, z któregoś z magazynu ze skrzętnie naniesionymi korektami - dwa czarne bloki służyły do ukrycia prawdopodbnie napisów, a nie były zarysami budowli;)

Pobierz wersję oryginalną tego reduksu

Poniżej znajduje się wersja źródłowa dokumentu, który został przetworzony na wersję elektroniczną - te pliki stanowiły najczęściej wyjście do dalszej pracy nad zamieszczonym reduksem. Jakoż, że ostatnio można odczuć zauważalne problemy z serwerem pigwa, na którym leżały dokładne skany magazynów, postanowiłem również umieszczać połączone w jeden PDF obrazy stron, jakie tam się znajdowały - z ciut mniejszą jakością niż luźne jpgi, jednak na tyle dobrą aby ocenić na ile udał się ten reduks;)

Pobierz publiczną edycję tego reduksu

Poniżej znajduje się publiczna wersja poprawionego magazynu, jeśli nie ma jeszcze poniżej żadnych plików, wróć tu za jakiś czas.

W ramach wolnego czasu odtwarzam stare magazyny komputerowe i prowadzę serwis emulacyjny try2emu. Jeżeli uważasz, że moja publiczna działalność możesz postawić mi kawę, a kawę lubię;)
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Od 1/04/22 zebrano kwotę: 131.00 zł
_
W ramach wolnego czasu odtwarzam stare magazyny komputerowe i prowadzę serwis emulacyjny try2emu. Jeżeli uważasz, że moja publiczna działalność możesz postawić mi kawę, a kawę lubię;)
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Od 1/04/22 zebrano kwotę: 131.00 zł

Retro T-Shirt

Turbograpx 16 Bong Style
Robin of the wood ZX Spectrum Element
The Sacred Armour of Antiriad ZX Spectrum Element