Reduksy T2E.pl -Try2emu -  pobierz magazyny komputerowe w PDF.

Bajtek Redux nr 2/85

Bajtek Redux nr 2/85
Skomentuj Ściągnij plik Słowa kluczowe

Właśnie zakończyłem pracę nad drugim numerem przekonwertowanego "Bajtka" z cyklu "redux", w którym chciałbym zawrzeć sześć pierwszych numerów "Bajtka" z lat 85/86, przetworzonych ze skanów i plików djvu krążących po sieci - dzięki tej konwersji czytelnik ma możliwość zapoznania się z żywą historią pism komputerowych w Polsce.

W tym numerze zachęcam do przeczytania przedruku wywiadu ze Stevem Wozniakiem o początkach Apple, artykule o konstrukcji pióra świetlnego (wraz ze schematami), a dzięki Andysowi - odtworzonego i poprawionego listingu dla ZX SPECTRUM - PIKNIK, w który zawiera zaskakująco pełną gierkę dla "gumiaczka".
Pewną nowalijką jest listing to bardzo egzotycznej konstrukcji jak na Polskę - BBC Micro, to całkiem ciekawy przykład Basic'a posługującego się definicjami i procedurami.

 
Okładka Bajtka 2/1985 po i przed reduksem.
Bajtek 2/1985 Strona 2
Bajtek 2/1985 Strona 27
Bajtek 2/1985 Strona 32

Pobierz wersję oryginalną tego reduksu

Poniżej znajduje się wersja źródłowa dokumentu, który został przetworzony na wersję elektroniczną - te pliki stanowiły najczęściej wyjście do dalszej pracy nad zamieszczonym reduksem. Jakoż, że ostatnio można odczuć zauważalne problemy z serwerem pigwa, na którym leżały dokładne skany magazynów, postanowiłem również umieszczać połączone w jeden PDF obrazy stron, jakie tam się znajdowały - z ciut mniejszą jakością niż luźne jpgi, jednak na tyle dobrą aby ocenić na ile udał się ten reduks;)

Pobierz publiczną edycję tego reduksu

Poniżej znajduje się publiczna wersja poprawionego magazynu, jeśli nie ma jeszcze poniżej żadnych plików, wróć tu za jakiś czas.

_
Komentarze
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Reduks powstaje w wolnych chwilach i nie ukrywam, w zasadzie na własne potrzeby. Nigdy też nie będę publikował ich w postaci płatnej, jeżeli chcesz wesprzeć projekt datkiem - postaw kawę. Dzięki.

Retro T-Shirt

Bumblebee Atari ST
Blood Money Amiga Disc Cover
Yoshi GameBoy Element