Reduksy T2E.pl -Try2emu -  pobierz magazyny komputerowe w PDF.

Bajtek Reduks 9/1987

Bajtek Reduks 9/1987
Skomentuj Ściągnij plik Słowa kluczowe

Dziewiątka to dobry przykład na to, że najlepiej nic nie publikować w przerwach świątecznych - po prostu nie chce mi się nic pisać o zawartości;P

Aczkolwiek jest tu parę rzeczy, może tym razem nie w sensie programistycznym a bardziej zabawowym, które warto wtedy było odnotować po pierwsze - praktyczny przewodnik po świetnej grze GREAT ESCAPE, którą wtedy można było przejść na wszystkich popularnych platformach oprócz ATARI (dzisiaj jest i Atarowcom łatwiej ze względu na specjalny remade powstały jakieś 3 lata temu), po drugie mapka do Ghost'n'Goblins. To bardzo udana gra, bardzo miodna, cholernie trudna i całość można byłoby podsumować - świetny port gry arcade, to bez dwóch zdań, ale żeby rysować mapkę do tytułu, w którym idziemy cały czas w prawo unikając wszelkiej maści demonów, kwiatków, zombiaków a nawet kruków? Co prawda, pierwowzór radośnie po skończeniu kolejnej partii żyć pokazywał nam gdzie skończyliśmy naszą podróż ale tam miało to sens zgoła inny (... jak znajdziesz kolejną monetę 20 zł będziesz mógł walczyć dalej... popatrz jak mało Ci zostało), ale żeby do tego robić naprawdę miłą dla oka mapkę? Cóż... niezbadane są wyboru naczelnych (i nie od Bajtka wrzucanie mapy do tej gry się zaczeło), jak dla mnie GREAT ESCAPE to tytuł, który bez dwóch zdań zasługiwał na rozkładówkę - a GNG mogło spokojnie wskoczyć na jego miejsce na stronie Listy przebojów.

W ramach prawdopodobnie kary za dość besztającą recenzję +2 w zeszłych numerach PolAnglia nie udostępniła Spectrum +3 do testów;) Dorzucono więc także zapowiedź Amstrada 1640 ECD (klon PC  uzbrojony w kartę EGA)

Ten numer zaskakująco dużo wspominał również o komputerach PC - w dziale publicystyki znajdziemy np artykuł o firmie Emix, która sprowadzała podzespoły aby w Polsce je składać w klony PC.

 

Póki, co wrzucam tylko podziękowania za dorzucenie materiałów do obecnej wersji dla Greg M za fotkę na ostatnią stronę, a dla Dariusza Malczewskiego za zdjęcie Spectrum +3 jak widać przydały się nawet bardzo.

Bez większych zmian - okładka z reduksu 9/1987 w stosunku do zeskanowanej zawartości z archiwów Pigwy

 

Porównanie stron - Bajtek 9/1987 str. 6. Grafika jak zwykle "pożyczona" z amerykańskiego BYTE

 

Mapa Ghosts'n'Goblins z Bajtek 9/1987

 

Reduks Mapa Ghosts'n'Goblins z Bajtek 9/1987

 

Porównanie stron. Reduks vs zeskanowany oryginał Bajtek 9/1987 str. 22

 

Porównanie stron - Bajtek 9/1987 Reduks vs Oryginal. Fot. ZX Spectrum Dariusz Malczewski

 

Porównanie strony 32 z Bajtka 9/1987. Dostarczone fot. Greg M

Pobierz wersję oryginalną tego reduksu

Poniżej znajduje się wersja źródłowa dokumentu, który został przetworzony na wersję elektroniczną - te pliki stanowiły najczęściej wyjście do dalszej pracy nad zamieszczonym reduksem. Jakoż, że ostatnio można odczuć zauważalne problemy z serwerem pigwa, na którym leżały dokładne skany magazynów, postanowiłem również umieszczać połączone w jeden PDF obrazy stron, jakie tam się znajdowały - z ciut mniejszą jakością niż luźne jpgi, jednak na tyle dobrą aby ocenić na ile udał się ten reduks;)

Pobierz publiczną edycję tego reduksu

Poniżej znajduje się publiczna wersja poprawionego magazynu, jeśli nie ma jeszcze poniżej żadnych plików, wróć tu za jakiś czas.

Lista plików z ograniczonym dostępem

Aby otrzymać dostęp do poniższych zasobów musisz wspierać projekt - albo poprzez dotację, albo poprzez pomoc przy pracy nad magazynem albo w inny, namacalny sposób. Jest to jeden ze nielicznych sposobów w jaki mogę zrewanżować się osobom, które lokują swój czas i siły, a często wspierają finansowow idee Reduksów. Jeśli zgubiłeś swój kod dostępu, daj mi znać. O tym, jak zdobyć kod możesz przeczytać tutaj...

  • Ten plik wymaga podania kodu dostępu

    Bajtek Reduks 9-1987 0.4 Small-t2e.pl.pdf

  • Ten plik wymaga podania kodu dostępu

    Bajtek Reduks 9-1987 0.4-t2e.pl.pdf

Aby ściągnąć jeden z powyższych plików zaznaczonych na czerwono, musisz dokonać autoryzacji. Kod, który otrzymałeś na adres email:
W ramach wolnego czasu odtwarzam stare magazyny komputerowe i prowadzę serwis emulacyjny try2emu. Jeżeli uważasz, że moja publiczna działalność możesz postawić mi kawę, a kawę lubię;)
Postaw mi kawę na buycoffee.to
_
W ramach wolnego czasu odtwarzam stare magazyny komputerowe i prowadzę serwis emulacyjny try2emu. Jeżeli uważasz, że moja publiczna działalność możesz postawić mi kawę, a kawę lubię;)
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Retro T-Shirt

Bumblebee Atari ST
Yoshi GameBoy Element
Gryzor Spectrum Stawicki