Reduksy T2E.pl -Try2emu -  pobierz magazyny komputerowe w PDF.

Bajtek 6/1987

Bajtek 6/1987
Skomentuj Ściągnij plik Słowa kluczowe

Zgodnie z obietnicą bodajże kwietniową;) kolejny numer Bajtka został zreduksowany, nawet w miarę zgodnie kalendarzowo - bo na tapetę trafił numer czerwcowy. Co tam więc ciekawego, po zgoła 36 latach można znaleźć w tym numerze?

Okładka - niestety nie znalazłem autora, tego dość interesującego mariażu komputeryzacji i stylu malarskiego Arcimboldo. A szkoda, nie jak nie wiadomo czy to wybryk jednostkowy, który pewnie jest gdzieś w nieprzeglądniętych numerach "Byte". W sumie szkoda.

Bajtek Redux 6-1987 Okładka, przed i po.

Drugą ciekawostką jest tablica znaków dla ATARI - fajna, na wypasie - ale coś tam nie zadziałalo i końcówka tabeli jest całkowicie nieczytelna. Spodziewałem się, że to kwestia skanu, jednak oryginał też chorował na poniższą wadę. Duddie dorzucił brakującą część, więc w końcu znana jest zawartość tych paru dodatkowych linii.

Tablica znaków w końcu kompletna. Bajtek, porównanie str. 9 przed i po.

W Turbo Pascalu znów skorzystano z numeru BYTE, przerobiono na monotyp i wrzucono jako ilustrację do numeru. Wróciłem do wersji kolorowej, warto wspomnieć, że autorem grafiki jest A.

Jak widać, znów przydał się egzemplarz Byte - grafika zaczerpnięta z tego amerykańskiego magazynu.
Bajtek 6.1987 rokzładówka i mapa Wizard's Lair
Zreduksowana mapa p. Tomasza Rynka - bez większych zmian. Bajtek 6/1987

Wizard'l Lair przynajmniej dla mnie był doskonałym przykładem wydawnictwa na mikrokomputery. Doskonały zestaw

Trap Door ależ to była fajna gra;) Bajtek i co jest grane z 6/1987 wraz z reduksem.

 ... i znowu redakcja "Bajtka" gorąca chce podziękować amerykańskiemu Byte'owi z 1986 roku za użyczenie materiału graficznego. 

 

 No i chyba najbardziej interesujący materiał graficzny... a po ostatnim wystąpieniu naszego premiera jak najbardziej na propsie;) c.d.n

Facet zinformatyzowany i jak chce Pan Morawiecki zaangażowany w działalność publiczną... Prawie jak szewc. Bajtek 6/1987 str. 32.

 

Pobierz wersję oryginalną tego reduksu

Poniżej znajduje się wersja źródłowa dokumentu, który został przetworzony na wersję elektroniczną - te pliki stanowiły najczęściej wyjście do dalszej pracy nad zamieszczonym reduksem. Jakoż, że ostatnio można odczuć zauważalne problemy z serwerem pigwa, na którym leżały dokładne skany magazynów, postanowiłem również umieszczać połączone w jeden PDF obrazy stron, jakie tam się znajdowały - z ciut mniejszą jakością niż luźne jpgi, jednak na tyle dobrą aby ocenić na ile udał się ten reduks;)

Pobierz publiczną edycję tego reduksu

Poniżej znajduje się publiczna wersja poprawionego magazynu, jeśli nie ma jeszcze poniżej żadnych plików, wróć tu za jakiś czas.

Lista plików z ograniczonym dostępem

Aby otrzymać dostęp do poniższych zasobów musisz wspierać projekt - albo poprzez dotację, albo poprzez pomoc przy pracy nad magazynem albo w inny, namacalny sposób. Jest to jeden ze nielicznych sposobów w jaki mogę zrewanżować się osobom, które lokują swój czas i siły, a często wspierają finansowow idee Reduksów. Jeśli zgubiłeś swój kod dostępu, daj mi znać. O tym, jak zdobyć kod możesz przeczytać tutaj...

  • Ten plik wymaga podania kodu dostępu

    Reduks Bajtek 6 1987 Small-t2e.pl.pdf

  • Ten plik wymaga podania kodu dostępu

    Reduks Bajtek 6 1987 Big-t2e.pl.pdf

Aby ściągnąć jeden z powyższych plików zaznaczonych na czerwono, musisz dokonać autoryzacji. Kod, który otrzymałeś na adres email:
W ramach wolnego czasu odtwarzam stare magazyny komputerowe i prowadzę serwis emulacyjny try2emu. Jeżeli uważasz, że moja publiczna działalność możesz postawić mi kawę, a kawę lubię;)
Postaw mi kawę na buycoffee.to
_
W ramach wolnego czasu odtwarzam stare magazyny komputerowe i prowadzę serwis emulacyjny try2emu. Jeżeli uważasz, że moja publiczna działalność możesz postawić mi kawę, a kawę lubię;)
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Listingi dołączone do numeru w ReadyRun

Retro T-Shirt

The Last Ninja C64
Yoshi GameBoy Element
Robin of the wood ZX Spectrum Element