Xpeccy jest linuksowym emulatorem maszynek zgodnych z ZX Spectrum (przede wszystkim rosyjskich klonów), od czasu, do czasu pojawia się także dystrybucja dla Win32 - tak jest i tym razem. Emulator wymaga biblioteki QT, jeśli chcemy go odpalić pod Windowsami, a w zamian program oferuje parę ciekawostek, dla których warto na niego rzucić okiem.
XPECCY build 20130429
- Fixed: если использовалось несколько профилей железа, при закрытии эмулятора портились конфиги тех, которые не были задействованы. Теперь конфиги всех профилей загружаются при запуске эмулятора. Если прифиль используется только один, то было пофиг
XPECCY build 20130429 [google translator]
- Fixed: if you used multiple profiles of iron, closing the emulator configs spoil those who have not been involved. Now configs all profiles are loaded when you start the emulator. If prifil only one, it would not care
Vox populi
Ten artykuł nie byl jeszcze komentowany:(
Dodaj komentarz!!!!
wstecz01/05/2013 16:23
Inne treści związane z tematem
[zx] ZEsarUX 13 The Way of the Exploding Fist edition 9/06/2026
ZEsarUX to multiemulator maszynek ze stajni Sir Clive'a - znajdziemy w nim praktycznie wszystkie modele począwszy od ZX80, przez tradycyjne modele Spektrusia, łącznie z tymi, które pojawiły się już z logiem Amstrada, aż po egzotyczny Z88 Cambridge, gdyby nie brak QL można by było powiedzieć, iż emuluje on wszystko z tej rodziny. ZEsauRX poradzi sobie też z emulacją Sam ...
[SAM] SimCoupe v1.2.16 26/05/2026
Simon Owen opublikował nową binarkę swojego emulatora (imo z dostępnych najlepszego) mikrokomputer Sam Coupe - przynajmniej dla mnie konstrukcji będącej ukoronowaniem historii Z80A w domowych mikrokomputerach.
[zx] Fuse 1.8.0 16/05/2026
Nowa wersja emuiatore Fuse (Free Unix Spectrum Emulator), powstająca natywnie pod linuksa, doczekała się kolejnej wersji. W końcu pojawiły się binarki dla PC.
Przy okazji warto wspomnieć o emulatorze... stacji dyskietek do Timexa - projekt FDD3000, który wykorzystuje FUSE do pracy i wczoraj opublikował swoją binarkę 1.7 ciut wcześniej niż oficjalne repo projektu;)
[multi] BizHawk x64 2.11.1 1/05/2026
Wersja testowa multiemulatora BizHawk, specjalnie dla osób chcących sprawdzić i wspomóc projekt. Ten napisany w C# multiemulator pozwala udawać konsole: Nintendo Entertainment System / Famicom / Famicom Disk System (NES/FDS), Super Nintendo (SNES), Nintendo 64, Gameboy, Gameboy Color, Super Gameboy, Sega Master System, SG-1000, Game Gear, Sega Genesis / Sega-CD, Sega ...
[zx] ZEsarUX 11.1 RC1 The Way of the Exploding Fist edition 30/04/2026
ZEsarUX to multiemulator maszynek ze stajni Sir Clive'a - znajdziemy w nim praktycznie wszystkie modele począwszy od ZX80, przez tradycyjne modele Spektrusia, łącznie z tymi, które pojawiły się już z logiem Amstrada, aż po egzotyczny Z88 Cambridge, gdyby nie brak QL można by było powiedzieć, iż emuluje on wszystko z tej rodziny. ZEsauRX poradzi sobie też z emulacją Sam ...
![[ZX] XPECCY build 20130429](/Photos/www/picphoto/038a23761.jpg,134)
Xpeccy Эмуляторы
Welcome to this community-driven web site for the Sam Coupé!
Anyone can begin adding and editing articles by registering for an account. This is an automated process and takes only a few seconds. I promise that I will never sell your email address to spammers.
If you’ve ever seen or used a wiki site before, you’ll be familiar with how this works: anyone who visits a page, can also edit it, add comments, or add whole new pages. So I look forward to us all making this the best site for information on the Sam and all its related products!
