Dobra wiadomość dla miłośników gier z konsoli Atari Lynx! Ukazała się nowa wersja emulatora Gearlynx oznaczona numerem 0.0.11.
Emulator napisany w C++ oferuje wsparcie dla wielu systemów operacyjnych, co czyni go jednym z najbardziej uniwersalnych narzędzi do uruchamiania gier z tej przenośnej konsoli.
Najważniejsze cechy emulatora to:
- Wsparcie dla systemów Windows, macOS, Linux, BSD.
- Dostępność jako rdzeń dla popularnej nakładki RetroArch.
W wersji 0.0.11 wprowadzono następujące nowości:
- Add Windows support for UTF-8 characters in file paths.
- Configurable hotkeys.
- Map hotkeys to gamepad buttons.
- Add VGM recorder.
Więcej ogólnych informacji o projekcie Gearlynx można znaleźć na jego stronie głównej.
Gotowe pliki do pobrania są tradycyjnie dostępne w sekcji releases.
→ NOWSZY [Atari.Area] Altirra 4.50 test 11
→ NOWSZY [Atari.Area] C.E.T.A.S. - nowy projekt na Atari 8bit
→ NOWSZY [Atari.Area] Cannon Fodder STE WIP #2
→ NOWSZY [Atari.Area] Gopher2600 0.56.1
→ NOWSZY [Atari.Area] Nowe narzędzie PokeyForge dla RMT
→ NOWSZY [Atari.Area] Nowy szybki interfejs od Mono i Pancio
→ NOWSZY [Atari.Area] Zestaw skilli dla LLM od Ilmenita
→ NOWSZY [Atari.Area] Grajodołek Retro #7: Custom Atari 800XL
→ NOWSZY [Atari.Area] Atari rejestruje znak towarowy 800XL
→ NOWSZY [Atari.Area] Dlaczego Atari musiało upaść?
Vox populi
Ten artykuł nie byl jeszcze komentowany:(
Inne treści związane z tematem
[Atari] AtariOnLine: KWAS #40 odbędzie się w Katowicach
Zbliża się wielkimi krokami jubileuszowa, bo czterdziesta, edycja wydarzenia pod nazwą K.W.A.S. (pierwotnie jako skrót od "Kolejne Wrocławskie Atarowskie Spotkanie", ale ponieważ zacząłem je organizować również w innych miastach Polski, a nawet za granicą, rozwijamy to, jeśli ktoś koniecznie chce rozwijać, jako "Kolejne Wspaniałe ...
[Atari] AtariOnLine: Commodore po atarowsku
Dzisiaj kodersko. Aż dwa dema na odbywającym się w ten weekend w Opolu zlocie Moonshine Dragons powstały dzięki atarowcom. Łączy je również to, że obie zostały przygotowane na nieco zapomniane przez kolegów komodorowców platformy - Commodore PET i Commodore 128, a także, że obie produkcje zostały wystawione w kategorii Wild, ...
[Atari] AtariOnLine: Urządzenie z rekordowo szybką transmisją SIO!
Na swojej grupie fejsbukowej kolega Błażej "Pancio" Biernat poinformował o kolejnym ciekawym projekcie, który tym razem robi w kooperacji z kolegami: Jerzym "Mono" Kutem, który napisał software, oraz Markiem "foft" Watsonem, który zmodyfikował PokeyMax, wykorzystany w prototypie. Jest to projekt, który jeszcze nie ma swojej nazwy, więc ogłaszamy ...
[Atari] AtariOnLine: Spotkanie z NES-em
Dziś zaprzysięgli atarowcy spotkają się na zoomie AtariOnline.pl z miłośnikami konsoli NES. Już dziś o 20:00 zapraszamy na nasz kanał zoom na spotkanie z Mikołajem Mikołajczykiem, który postanowił "przyjrzeć się historii powstania gry "Super Robin Hood" w wersji na tę konsolę, poznał przy okazji kilka ciekawostek ...
[Atari] AtariOnLine: Po Atariadzie w Czechach
Tegoroczna edycja Atariady w czeskim Ołomuńcu, organizowana przez miejscowy Atari Klub, ponownie została nawiedzona przeze mnie i Pancia. Z tej okazji postanowiłem uwiecznić na wideo kilka ujęć ze zlotu, aby zarówno czytelnicy, jak i widzowie AtariOnline.pl mogli poczuć atmosferę tego fajnego, dość rodzinnego zjazdu. Pierwszego dnia ...