!

[Atari] AtariOnLine: Spotkanie z NES-em

[10] # AtariOnLine | Czwartek, 21 Maja 2026 22:02CET

[Atari] AtariOnLine: Spotkanie z NES-em
Dziś zaprzysięgli atarowcy spotkają się na zoomie AtariOnline.pl z miłośnikami konsoli NES. Już dziś o 20:00 zapraszamy na nasz kanał zoom na spotkanie z Mikołajem Mikołajczykiem, który postanowił "przyjrzeć się historii powstania gry "Super Robin Hood" w wersji na tę konsolę, poznał przy okazji kilka ciekawostek dotyczących odmiany rdzenia procesora 6502, który napędza tę rakietę, a następnie użył LLM-ów, aby wybebeszyć na wszystkie strony kod gry i dokładnie zrozumieć jej działanie. Następnie wszystko złożył ponownie i pokazał, że da się to zrobić w rozsądnym czasie dzięki wsparciu modeli językowych." Opowie o tym i pokaże, a my będziemy myśleć, czy się da ją zrobić na naszym ulubionym 8-bitowym Atari...



Tematy NES-owe poruszamy bardzo rzadko, mniej więcej raz na (ruski) rok. Okazało się, że jedno z takich spotkań w 2025 roku, z Michałem Jaworskim, który uczył siebie i nas programować w Family Basic na NES, nigdy nie zostało zmontowane i upublicznione. Ale co się odwlecze, to nie uciecze. I poniżej mamy zapis tego spotkania z live codingiem dzięki montażowi Miszy (dziękujemy).



Tak więc mamy komplet filmów z naszych NES-owych spotkań. Przypomnę, że w temacie Family Basic był jeszcze ostatnio o grze z Grawitacji:



2026-05-21 22:02 by Kaz
komentarzy: 1
NOWSZY [Atari] AtariOnLine: KWAS #40 odbędzie się w Katowicach
NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Commodore po atarowsku
NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Urządzenie z rekordowo szybką transmisją SIO!
→ [Atari] AtariOnLine: Po Atariadzie w Czechach
→ [Atari] AtariOnLine: Już w sobotę KWAS we Wrocławiu!
→ [Atari] AtariOnLine: Prace nad Golden Axe i nowa gra SwordWork
→ [Atari] AtariOnLine: Barbarian, Giana Sisters i inne aktualności growe
→ [Atari] AtariOnLine: Barbarian, Giana Sisters i inne aktualności growe
→ [Atari] AtariOnLine: Rozmowa o demoscenie - Bac z Taquart

Vox populi

Ten artykuł nie byl jeszcze komentowany:(

Dodaj komentarz!!!!

Nick
Email
Www
Komentarz
 
wstecz21/05/2026 22:02
Inne treści związane z tematem
[Atari] AtariOnLine: KWAS #40 odbędzie się w Katowicach [Atari] AtariOnLine: KWAS #40 odbędzie się w Katowicach
Zbliża się wielkimi krokami jubileuszowa, bo czterdziesta, edycja wydarzenia pod nazwą K.W.A.S. (pierwotnie jako skrót od "Kolejne Wrocławskie Atarowskie Spotkanie", ale ponieważ zacząłem je organizować również w innych miastach Polski, a nawet za granicą, rozwijamy to, jeśli ktoś koniecznie chce rozwijać, jako "Kolejne Wspaniałe ...
[Atari] AtariOnLine: Commodore po atarowsku [Atari] AtariOnLine: Commodore po atarowsku
Dzisiaj kodersko. Aż dwa dema na odbywającym się w ten weekend w Opolu zlocie Moonshine Dragons powstały dzięki atarowcom. Łączy je również to, że obie zostały przygotowane na nieco zapomniane przez kolegów komodorowców platformy - Commodore PET i Commodore 128, a także, że obie produkcje zostały wystawione w kategorii Wild, ...
[Atari] AtariOnLine: Urządzenie z rekordowo szybką transmisją SIO! [Atari] AtariOnLine: Urządzenie z rekordowo szybką transmisją SIO!
Na swojej grupie fejsbukowej kolega Błażej "Pancio" Biernat poinformował o kolejnym ciekawym projekcie, który tym razem robi w kooperacji z kolegami: Jerzym "Mono" Kutem, który napisał software, oraz Markiem "foft" Watsonem, który zmodyfikował PokeyMax, wykorzystany w prototypie. Jest to projekt, który jeszcze nie ma swojej nazwy, więc ogłaszamy ...
[Atari] AtariOnLine: Po Atariadzie w Czechach [Atari] AtariOnLine: Po Atariadzie w Czechach
Tegoroczna edycja Atariady w czeskim Ołomuńcu, organizowana przez miejscowy Atari Klub, ponownie została nawiedzona przeze mnie i Pancia. Z tej okazji postanowiłem uwiecznić na wideo kilka ujęć ze zlotu, aby zarówno czytelnicy, jak i widzowie AtariOnline.pl mogli poczuć atmosferę tego fajnego, dość rodzinnego zjazdu. Pierwszego dnia ...
W ramach wolnego czasu odtwarzam stare magazyny komputerowe i prowadzę serwis emulacyjny try2emu. Jeżeli uważasz, że moja publiczna działalność możesz postawić mi kawę, a kawę lubię;). Wspierając mnie, otrzymujesz w nagrodę dostęp do pełnych pdf'ów publikowanych magazynów - czyli dokładnie takich jakie spełniają zamierzenia tego projektu.
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Ostatnio dodane pliki

Retro T-shirt

Retro T-Shirt Duck Hunt 57,00zł - męski podkoszulek
Retro T-Shirt Bajtek 2-1986 61,10zł - męski podkoszulek
Newsy Linkownia Emulatory na PC Wideoteka Screenshoty Bajtek Reduks Ready.Run Kreator okładek na kasety Kreator kalendarzy Alpha

© Try2emu 1999 - 2026 | Krzysztof 'Faust' Karkosza Kontakt Polityka Prywatności OWU