[Atari] AtariOnLine: Ponownie lepszy ASAP

[6] # AtariOnLine | Poniedziałek, 13 Grudnia 2021 12:17CET

[Atari] AtariOnLine: Ponownie lepszy ASAP
Another Slight Atari Player (ASAP), którego autorem jest niezmordowany w rozwoju tego softu Piotr "0xF" Fusik, pozwala cieszyć się muzyką POKEY-a nawet gdy nie mamy pod ręką Atari. Odtwarzacz działa na Androidzie, Windows, macOS, Linuksie oraz w nowoczesnych przeglądarkach internetowych. W najnowszej wersji 5.2.0 najwięcej zmian dotyczy aplikacji na Android. Możemy teraz sterować odtwarzaniem z obszaru powiadomień, ekranu blokady, poprzez urządzenie Bluetooth oraz komendy asystenta głosowego (np. "pauza", "następny utwór", wyszukiwanie głosowe jeszcze nie działa). Urządzenia Bluetooth (np. radia samochodowe) wyświetlają też tytuły i kompozytorów odtwarzanych chiptunów.W kwestii przenośności, powstała wersja ASAP na karty graficzne (GPU). Na chwilę obecną jest to ciekawostka techniczna, gdyż kompilatory OpenCL Nvidii, AMD i Intela mają błędy, które uniemożliwiają kompilację z optymalizacją. Kiedy błędy zostaną poprawione, będzie można szybciej wykonywać hurtowe konwertowanie utworów.

Po uruchomieniu na GPU okazało się, że dźwięk minimalnie różni się od uzyskiwanego na CPU. Krótkie śledztwo ujawniło błąd w dotychczasowych wersjach ASAP wprowadzający pojedyncze trzaski. Ich rozmieszczenie i głośność były zależne od odtwarzanego utworu i użytego odtwarzacza (w niektórych utworach mogło nie być ich wcale). Błąd został poprawiony.

Ponieważ nowa dystrybucja Fedory nie zawiera już odtwarzacza XMMS, powstała wtyczka do XMMS2. Mimo zbliżonej nazwy są to całkiem inne programy.

Instalatory i paczki ASAP pobieramy z asap.sourceforge.net.

2021-12-13 12:17 by Kaz
komentarzy: 4
→ NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Zapowiedź KWAS #26 w Tarnowie
→ NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Streaming z KWAS #25
→ NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Wywiad z Pazurem
→ NOWSZY [Atari] AtariOnLine: KWAS #25 w Warszawie
→ NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Spotkanie z człowiekiem z L.K. Avalon
→ NOWSZY [Atari] AtariOnLine: (Prawie) wszystko o Uni-Joy
→ NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Światowa premera gry "Zgred"
→ NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Kuba przegląda dyskietki #2
→ NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Światowa premiera gry "Smok"
→ NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Koncert Husaka na przełom 2021/22
wstecz13/12/2021 12:17
Inne treści związane z tematem
[Atari] AtariOnLine: Zapowiedź KWAS #26 w Tarnowie [Atari] AtariOnLine: Zapowiedź KWAS #26 w Tarnowie
Jeszcze nie opadł kurz z naszych stóp, zmęczonych zwiedzaniem niezwykle ciekawej warszawskiej Pragi, a już trzeba przetrzeć sandały i kierować się na południowy wschód Polski, by zaznać rozkoszy odwiedzin w Tarnowie, gdzie będzie miał miejsce kolejny KWAS. Nie, to nie jest przemyślane i zaplanowane przez nas, by tak "cisnąć" te ...
[Atari.Area] Rozmowa z Maciejem Sysakiewiczem (Eden) [Atari.Area] Rozmowa z Maciejem Sysakiewiczem (Eden)
Weekendy to czas na odpoczynek i relaks. Dlatego zapraszamy do zaparzenia herbatki lub kawusi i przeczytania rozmowy z Maciejem Sysakiewiczem - jednym z twórców polskiej protosceny atarowskiej, autorem dwóch dem (Robocop i Eden Demo) i członkiem silnej ówcześnie śląskiej giełdowej społeczności Atari. Rozmowa dostępna jest w dziale wywiady, zapraszamy.
[Atari] AtariOnLine: Streaming z KWAS #25 [Atari] AtariOnLine: Streaming z KWAS #25
Niedługo Kuba zaczyna streaming ze spotkania na YT, a może potem uda się też na FB. 2022-01-15 15:06 by Kaz komentarzy: 0
[Atari.Area] LiteDOS-SE Build 2022 January 14 [Atari.Area] LiteDOS-SE Build 2022 January 14
Ukazała się nowa wersja minimalistycznego w rozmiarze DOS dla ośmiobitowych komputerów Atari. W inaugurującej 2022 rok wersji zauważymy następujące zmiany: Fixed MAC65 stack usage induced bug Some cosmetic bugs Conditional BT-support Archiwum dystrybucyjne zawiera również kompleksową instrukcję użytkowania wraz z informacjami technicznymi. Pobieramy ze strony projektu.
[Atari] AtariOnLine: Wywiad z Pazurem [Atari] AtariOnLine: Wywiad z Pazurem
Już dziś wieczorem, o godzinie 20:00 premiera kolejnego nagrania z cyklu "Spowiedź autora", w której gościmy sympatycznych ludzi, opowiadających swoje historie związane z tworzeniem programów dla Atari. Pojawili się już na spotkaniach Shanti77, Tbxx, mgr_inz_Rafał, PeBe, Muro, Falcon030, JAD, a na początku stycznia, na dobre rozpoczęcie roku, 2 ...
Komentarze
Ostatnio dodane pliki

T-shirt "Heavy on the Magick"

Retro T-Shirt Heavy on the Magick - męski podkoszulek
Newsy Linkownia Emulatory na PC Wideoteka Screenshoty Bajtek Reduks Ready.Run

© Try2emu 1999 - 2022 | Krzysztof 'Faust' Karkosza Google+Kontakt