[Atari] AtariOnLine: Pixel Heaven 2021 - już dziś!

[2] # AtariOnLine | Piątek, 8 Października 2021 10:48CET

[Atari] AtariOnLine: Pixel Heaven 2021 - już dziś!

Już dziś startuje kolejna edycja Pixel Heaven - po nieprzewidzianej przerwie covidowej. Najważniejsze, aby się nie poddawać!;)

Z tego samego powodu nasz zespół zawita, aby współtworzyć stoisko redakcji AtariFana, czyli magazynu wszystkich fanów Atari! Będzie to okazja, aby spotkać Piotra "Pitera" Krużyckiego - czyli redaktora oraz założyciela tego pisma o głębokich atarowskich tradycjach.Oto oficjalna informacja od organizatora Pixel Heaven:
  Moc wyjątkowych wydarzeń podczas Festiwalu Gier Pixel Heaven 2021 w Warszawskiej Szkole Filmowej!

  W dniach 8 – 10 października 2021 r. odbędzie się dziewiąta edycja Festiwalu Gier Pixel Heaven - największego w Polsce i jednego z największych w Europie corocznych wydarzeń dedykowanych branży gamedev. To także unikalna otoczka, gdzie doskonale odnajdują się gracze i osoby, które pamiętają czasy pierwszych komputerów 8/16 bit, miłośnicy komiksów, gier planszowych i klimatów retro lat 80. i 90. ubiegłego wieku.

  Przyjazne przestrzenie Warszawskiej Szkoły Filmowej i Kina Elektronik przy ul. Gen. Zajączka 7 w Warszawie stworzą właściwy klimat dla tegorocznej imprezy. Edycja ta będzie wyjątkowa też z powodu tego, że jest to pierwsza, stacjonarna odsłona Festiwalu po pandemicznej przerwie. A program jest naprawdę wypełniony atrakcjami po brzegi. Jak co roku nie może zabraknąć wycieczek sentymentalnych, a więc w tutaj na gości czekać będzie strefa 8/16 bit z licznymi turniejami, maszyny arcade, flippery, ale także strefa gier bez prądu, wystawa figurek i gadżetów z uniwersum Star Wars, Apple Show czy Giełda Pixela.

  Pixel Heaven to święto niezależnych twórców gier, a więc Pixel Expo, gdzie swoje gry zaprezentują niezależni twórcy, w tym studia nominowane do nagród Pixel Awards Europe 2021, które zostaną przyznane w sobotę 9 października w Kinie Elektronik. Branżową część uzupełni Gamedev & Creative Careers Expo 2021 – czyli stoiska firm, które będą prezentowały się w roli pracodawców.

  Osobnym zupełnie tematem będzie oddanie hołdu zmarłemu 16 września Sir Clive Sinclair'owi, twórcy ZX Spectrum. Odbędą się specjalne prezentacje, pokazy filmów, zorganizowana zostanie osobna sala ZX Hall poświęcona komputerom, gadżetom, pamiątkom i literaturze związanym z komputerami spod znaku Sinclair. Całość uświetnią swoją obecnością syn i kuzyn Sir Clive'a: Crispin oraz Grant Sinclair.

  Trudno opisać wszystko to, co będzie działo się przez trzy dni na scenie festiwalowej. To trzeba zobaczyć, ponieważ każdy punkt programu mógłby spokojnie funkcjonować jako osobne wydarzenie. Agenda i wszelkie inne informacje dostępne są na stronie www.pixelheavenfest.com.

  Organizatorem Festiwalu Gier Pixel Heaven 2021 jest wydawca magazynów Pixel i PSX Extreme oraz bloga www.pixelpost.pl. Partnerem Strategicznym jest Warszawska Szkoła Filmowa.

  Festiwal Gier Pixel Heaven 2021
  8 – 10 października 2021 r., Warszawska Szkoła Filmowa i Kino Elektronik, Warszawa

Wybrane wydarzenia jakie będą miały miejsce (tu program tegorocznej edycji):

- Panel z Wojciechem Zientarą i Klaudiuszem Dybowskim (niedziela 12:00 / 10.10.2021 / sala kinowa)

- Historia pioniera gier telewizyjnych, wynalazcy polskiego joysticka - patrona ARCADE CLASSICS MUZEUM ELBLĄG (niedziela 11:00 / 10.10.2021 / sala kinowa)

- Shity - najgorsze gry na świecie - prowadzi Piotr "Piter" Krużycki (niedziela 13:00 / 10.10.2021 / sala kinowa)

- 8/16 bit playzone

- Pixel Awards Europe

- Giełda Pixela

- Apple Show

- Polska grafika cyfrowa

- Planszówki i komiksy

- Star Wars Zone

- Afterparty - koncerty i spectrumowa noc demoscenowa

Więcej informacji na wydarzeniu na FB.


Osoby zainteresowane bezpieczeństwem odsyłam do odpowiedniej podstrony: COVID 19 - BĄDŹMY BEZPIECZNI!

Do zobaczenia na miejscu!;)

2021-10-08 10:48 by TDC
komentarzy: 4
→ NOWSZY [Atari] AtariOnLine: KWAS 24 już teraz!
→ NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Filmowy weekend
→ NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Spotkanie z demosceną: Muro
→ NOWSZY [Atari] AtariOnLine: 500 programów w Action! prezentuje Amarok
→ NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Nowości w High Score Cafe
→ NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Wkrótce KWAS nr 24!
→ NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Fight Night TDC vs. RAF
→ NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Wywiad z Brodatym
→ NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Co na weekend u nas?
→ NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Dziś na zoomie o grze na Atari 2600

Tagi: Atari, Atarionline.pl, Atari Xe, Atari Xl, Retroserwisy, Ataionline, Fusik

wstecz08/10/2021 10:48
Inne treści związane z tematem
[Atari.Area] Laser Squad dla Atari XL/XE [Atari.Area] Laser Squad dla Atari XL/XE
Aktualnie trwają prace nad portem hitu znanego m.in. z ZX Spectrum, C64 i Amigi - Laser Squad. Gra jest taktyczną grą turową, wielu uznaje ją za protoplastę takiego szlagieru jak seria X-COM. Pracami kieruje znany z wielu świetnych portów, takich jak m.in. Fairlight, Highway Encounter, Jack the Nipper, czy Saboteur - MariuszW. Najprawdopodobniej gra będzie działać w kilku trybach na ...
[Atari] AtariOnLine: KWAS 24 już teraz! [Atari] AtariOnLine: KWAS 24 już teraz!
Ostatnie przypomnienie - w tę sobotę, o 13:00 nastąpi rozpoczęcie dwudziestego czwartego KWAS-a - na Uniwersytecie Jagiellońskim, ul. Łojasiewicza 4, Kraków. Plan spotkań umieszczony jest poniżej, jak zwykle spontaniczny, bez spiny - więc ostateczna kolejność może być inna, ktoś może się pojawić znienacka albo odwrotnie - ...
[Atari.Area] Jump! Wystartował preorder [Atari.Area] Jump! Wystartował preorder
Prace nad amigową wersją hitu z Atari - Yoomp dobiegają powoli do końca, kilka dni temu uruchomiono preordery na fizyczną kopię gry, w zestawie można będzie otrzymać: grę na CD oraz nośniku USB, instrukcję oraz wywiady z autorami, gadżet - niespodziankę. Autorami są weterani amigowskiej demosceny: Kefir/Union (kod i grafika) oraz XTD/Lamers, który przygotował oprawę ...
[Atari.Area] Turgen 8.8.8 - First Express [Atari.Area] Turgen 8.8.8 - First Express
Kolejna wersja multiplatformowego narzędzia do zarządzania, konwersji, tworzenia (oraz wszystkiego, czego można sobie wymarzyć) taśm przynosi następujące zmiany: New conversion type for Turbo 2000: ExpressLoading. ExpressLoading converts segmented binary files to a chain of composite Turbo 2000 blocks. Each composite block contains data of multiple segments. A composite block ends either ...
[Atari] AtariOnLine: Filmowy weekend [Atari] AtariOnLine: Filmowy weekend
Już jest! Nagranie z kolegą Krzysztofem "Amarokiem" Piotrowskim, który kilka dni temu zachęcał nas do pomocy przy projekcie Rosetta Code, dla którego to projektu przygotował 500 programików w języku Action!, miało miejsce premierę wczoraj o 20:00 i można je obejrzeć poniżej. Już pojawiły się ciekawe komentarze:Nadrabiamy ...
Komentarze
Ostatnio dodane pliki

T-shirt "StarBlade Cover Amiga"

Retro T-Shirt StarBlade Cover Amiga - męski podkoszulek
Newsy Linkownia Emulatory na PC Wideoteka Screenshoty Bajtek Reduks Ready.Run

© Try2emu 1999 - 2021 | Krzysztof 'Faust' Karkosza Google+Kontakt