[Atari] AtariOnLine: Pixel Heaven 2017 i nowy numer Top Secret!

[2] # AtariOnLine | Piątek, 26 Maja 2017 04:07CET

[Atari] AtariOnLine: Pixel Heaven 2017 i nowy numer Top Secret!
Skomentuj

Legendarny magazyn Top Secret powróci podczas Pixel Heaven 2017!

Pierwszy magazyn o grach wideo w Polsce – Top Secret – ukaże się jednorazowo ponownie podczas 5. edycji festiwalu Pixel Heaven. Za wygląd i zawartość pisma odpowiadać będą w całości członkowie legendarnego „Zepsołu” – czyli redakcji magazynu z lat 90. pod wodzą Marcina Borkowskiego.

Top Secret V 2017 Okładka; 682 x 960
Tak prezentuje się okładka Top Secret V 2017

Top Secret, wydawany przez Spółdzielnię Wydawniczą Bajtek w latach 1990 – 1996 to pierwsze czasopismo w Polsce poświęcone w całości tematyce gier wideo (44 gry na Atari (Komputer) był pierwszym magazynem w całości poświęconym grom, ale nie doczekał się kontynuacji - przyp. red.). Magazyn charakteryzował się luźnym stylem i specyficznym poczuciem humoru, co było widocznym efektem traktowania pracy przed redakcję w dużej mierze jako zabawę i hobby. W konsekwencji zaowocowało to zbudowaniem silnej więzi między redakcją a czytelnikami i nadało Top Secretowi kultowy status.

Przykładem dystansu, z jakim twórcy podchodzili do samych siebie było na przykład tytułowanie się przez nich w stopce redakcyjnej jako „Zepsół”. To Top Secret wprowadził do zwyczaju dziennikarstwa growego podpisywanie się przez autorów tekstów pseudonimami. Wówczas jednak miało to na celu ukrycie faktu, że niejednokrotnie cały numer tworzył jeden, bądź dwóch redaktorów. Z wielu ksywek słynie redaktor naczelny – Marcin Borkowski, który podpisywał się jako Borek, Naczelny, Kopalny, Brat Marcin, prof. Dżemik. Dawni czytelnicy nie byli świadomi, że pod pseudonimami kryje się ta sama osoba, tym bardziej, że postacie te pojawiały się w czasopiśmie także w formie komiksów, opowiadań czy reklam zachęcających do prenumeraty.

Wydanie numeru specjalnego w roku 2017 jest wspólnym pomysłem organizatorów 5. edycji festiwalu Pixel Heaven oraz byłych redaktorów Top Secret. Będzie jednorazowym przywołaniem pisma, na którym wychowało się dzisiejsze pokolenie 30- i 40-latków.

Wśród redaktorów ponownie na łamach pojawią się m. in. Marcin ”Borek” Borkowski, Dariusz “Sir Haszak” Michalski, Aleksy “Alex” Uchański, Piotr “Gawron” Gawrysiak, Rafał “Jetboy” Piasek, Bartek “VOyager” Dramczyk, Marcin “Kaczor” Baryłka, Maciej “Wiewór” Wiewiórski. Za oprawę graficzną, podobnie jak przed laty, odpowiada Dobrochna Badora – Zawadzka…

Wyjątkowy numer będzie dystrybuowany wśród uczestników Pixel Heaven 2017 (25 – 27 maja – www.pixelheavenfest.com), a także jako dodatek do części nakładów czasopism Komputer Świat oraz PIXEL.

Ponadto podczas Pixel Heaven 2017, w sobotę 26 maja na scenie głównej odbędzie się spotkanie z „Zepsołem” Top Secretu.

Pixel Heaven 2017. Retro & Indie Gaming Fest
25 maja 2017 r., Centrum Kreatywności, ul. Targowa 56
26 – 27 maja 2017 r., Zajezdnia Autobusowa MZA, ul. Włościańska 52

- www.pixelheavenfest.com
- Main Stage
- Secret Stage


Więcej informacji udziela organizator:
Robert Łapiński
+48 668 280 363
robert@pixel-magazine.com


* * *

Ściąga atarowca na Pixel Heaven 2017:

- W sobotę o godz. 15:45 jest Q&A z Robem Hubbardem, autorem wspaniałych muzyk na małe Atari i C=, które przecierały szlaki chiptune (np. Warhawk, Jet Set Willy, Extirpator, International Karate, Commando itp. Tu można posłuchać poprzez WWW). Sam na jego utworach się wychowałem i poznawałem przekraczane granice muzyki komputerowej

- W Sobotę o godzinie 18:00 zostanie wręczonych 11 nagród GOLDEN PIXEL, gdzie nie zdradzając co będzie miało miejsce... zapewniam, że my Atarowcy jesteśmy wielcy w skali kraju i w sobotę możemy być z siebie dumni!;)

Od organizatora:
    Gry wideo opowiadają historie, kształtują tożsamość, dostarczają emocji, coraz częściej mierzą się z tematami społecznymi i politycznymi. Polski gamedev to dziś ponad 200 studiów (ponad 300 w zależności od metody liczenia - przyp. red.), wiele znakomitych gier wydawanych na różne platformy sprzętowe. Za dzisiejszymi sukcesami stoi historia ostatnich 35 lat. To czas powstawania, rozwoju, a często też upadków wielu wyjątkowych firm.

    Uznaliśmy, że nadszedł właściwy czas, aby wyróżnić osoby, które wniosły wyjątkowy wkład w rozwój polskiej branży gier wideo. Ludzi, którzy przecierali szlaki na światowych rynkach, a co równie ważne, inspirowali kolejne pokolenia rodzimych twórców i udowadniali w praktyce, że tworzenie w naszym kraju gier, które pozna cały świat jest możliwe. Stąd pomysł przyznania nagród GOLDEN PIXEL ludziom, którzy uruchomili lawinę!

- Na Pixel Heaven 2017 odbędzie się premiera nowej gry na Atari - będziecie bardzo zaskoczeni na jakie Atari i... a to już sami się przekonajcie !;)

- Niedziela 11:00 - 13:30 panel pt. "KOMPUTERY ZŁOTEJ ERY" prowadzony przez Tomasza Cieślewicza (Atarionline.pl) i Adama Zalepę (Amiga.net.pl), soczystej polemiki, wielu faktów i ciekawostek o naszych ukochanych komputerach nie zabraknie;)
Tu znajduje się opis AOL oraz wydarzenie na fb.

- Na miejscu będzie również niezastąpiony Lotharek's Lair ;)

- W majowym numerze Top Secret, szukaj odwołań do Atari (i nie tylko Atari, ale też... ciiicho), nie jest to jedno odwołanie, nie dwa i nie trzy ;)

Będzie tam też gra, której współautorem jest nasz redaktor Adam, którego codziennie czytacie tu i na facebooku!;) Wszystko opisane przez genialny zepsół ;)

Dobrej zabawy i do zobaczenia na miejscu!;)

2017-05-26 04:07 by TDC
komentarzy: 1
Inne treści związane z tematem
[Atari.Area] Last Party 2017 results i stuff [Atari.Area] Last Party 2017 results i stuff;
Dostępne są już wszystkie prace oraz wyniki z zakończonego dziś jubileuszowego zlotu w Opalenicy: Last Party 2017. Music Compo: 1. 20 lat lejter - Lisu/Tristesse 2. Oldtekkno - Miker 3. Distilled Implant Cleaner - Pigu + Zlew Graphics Compo: 1. Last Train - Rocky/MadTeam 2. Snowman - ...
[ATARI] Altirra x86 i x64 3.10 test 1 [ATARI] Altirra x86 i x64 3.10 test 1;
Nowa wersja testowej Altirry, emulatora ATARI XE/XL/5200.  Ostatnia pełna wersja tego emulatora, jaka publicznie została udostępniona to Alirra 3.00 z 28 grudnia 2017 r.
[Atari] AtariOnLine: Wyniki Kaz Kompo 2016 [Atari] AtariOnLine: Wyniki Kaz Kompo 2016;
Przedstawiamy wyniki jedenastej edycji konkursu na najlepszą grę roku Kaz Kompo 2016.1. Laura, 590 p.Twórcy gry:Kod, pomysł: Arkadiusz „Larek” Lubaszka, grafika: Paweł „Ripek” Szewczyk, muzyka: Bartłomiej „Wieczór” ...
[MULTI] Pantheon 6.598 [MULTI] Pantheon 6.598;
Multiemulator Pantheon, programu autorstwa  Bostjana 'Grandy' Grandoveca i jego kolejna odsłona. Tym razem dodano obsługę 93 tytułów dla SEGA Megadrive.
[Atari.Area] Altirra 3.00 [Atari.Area] Altirra 3.00;
Last Party zbierało się do końca, tymczasem Phaeron wypuścił nową wersję najlepszego i najpopularniejszego obecnie emulatora 8-bitowego Atari - Altirra. Oto najważniejsze zmiany i uspraweninia (w języku angielskim): Accuracy: Illegal 6502 opcode and 65C816 fixes, VBXE fixes and timing ...
Komentarze