!

[Atari] AtariOnLine: Noc Muzeów 2024 i retrokomputery

[6] # AtariOnLine | Piątek, 17 Maja 2024 19:09CET

[Atari] AtariOnLine: Noc Muzeów 2024 i retrokomputery
Noc Muzeów w tym roku w większości miast wypada w najbliższą sobotę 18 maja i jak co roku oznacza to setki atrakcji udostępnionych w całej Polsce przez muzea, galerie i różnorakie instytucje kultury. Mamy dla was kilka propozycji związanych tematycznie z komputerami retro - może znajdziecie wśród nic coś dla siebie? Kolejność alfabetyczna wg nazw miejscowości:


Chojnice

W sali teatralnej Chojnickiego Centrum Kultury o godz. 18:00 zacznie się turniej gry w jedną wylosowaną na początku grę retro (systemem pucharowym).

Czas: sobota, 18:00-23:00
Miejsce: Chojnickie Centrum Kultury, Swarożyca 1, Chojnice

Gniew

W Sali Wystawowej Centrum Kultury zagości „Pixel Party” - wystawa retrokomputerów i gier, będzie można też pograć.

Czas: sobota od godziny 16:00
Miejsce: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna, Plac Grunwaldzki 16/17, Gniew

Strona FB CKiBP

Katowice

Katowickie Muzeum Historii Komputerów i Informatyki po raz kolejny rozpoczyna Noc Muzeów dość wcześnie, bo o 13:30, a zaprzyjaźnione Radio 357 będzie nadawało audycję „Rzecz technologiczna” z terenu muzeum (18:00-19:00).

Co z atrakcjami? Wpis na Facebooku z 19 kwietnia głosił:
  Co będzie na pewno:
  1. Symulator jazdy lokomotywą EU-07
  2. dużo retro ;)
  3. Japonia pokaże co potrafiła kiedyś :D
  4. buMERAng - Mera wraca do Katowic
  5. szkolne pracownie informatyczne z przełomu 80/90
  6. Polskie automaty Arcade
  7. komputery specjalizowane - konsole do gier
  8. spotkanie z konstruktorami
  9. sami nie wiemy co ;)
  10. kiełbaski? - hmm
  11. rzeczy z magazynu
  12. rzeczy z magazynu #2
  13. rzeczy z magazynu #3

  A reszta niebawem tutaj zawiśnie ;)

Czas: sobota od 13:30 do 21:00
Miejsce: Muzeum Historii Komputerów i Informatyki, plac Sejmu Śląskiego 2 (wejście od ul. Sienkiewicza 28), Katowice.

strona wydarzenia na FB


Łódź

Muzeum Komputerów Osobistych zaprasza do Łodzi na interaktywną wystawę do Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1:
  To będzie Noc Muzeów ze starymi i wyjątkowymi komputerami z ostatnich 40 lat!
  Muzeum wraca po 5 latach przerwy. Tym razem w wyjątkowym miejscu, udostępni Wam 30 wyjątkowych komputerów z historią. Słynąca z wyjątkowego doboru zestawów i oryginalności kolekcja znów zachwyci wasze gusta, przywróci wspomnienia i opowie wiele nieznanych historii!

Czas: sobota, godz. 18:00-21:00
Miejsce: Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1, ul. Targowa 1/3, Łódź.
Wstęp: bezpłatny

Strona FB wydarzenia

Milanówek

Milanowskie Muzeum Gier i Komputerów zaprasza na retro noc:
  Po dwuletniej przerwie spowodowanej przygotowaniem ekspozycji włączamy się ponownie w akcję Noc Muzeów i zapraszamy naszą ogólnopolską społeczność do Milanówka na wyjątkową sobotnią, majową retro Noc!

  Mamy nadzieję, że w naszym urokliwym Mieście Ogrodzie, wśród kwitnącej zieleni, będą mogli Państwo spędzić wyjątkowe chwile z naszymi eksponatami. A do dyspozycji w naszym lokalu i na zewnątrz (w zależności od pogody!) dostępne będą do użytku niemal wszystkie nasze eksponaty. Nie zabraknie klasycznych komputerów osobistych Commodore, Atari, Spectrum, Amiga, konsol oraz LanParty.

  Dojazd do Milanówka jest niesłychanie prosty. Zachęcamy do wybrania się na wycieczkę pociągami Kolei Mazowieckich (nasz lokal oddalony jest od stacji PKP Milanówek zaledwie o 120 metrów), ponieważ dojazd z centrum Warszawy zajmuje zaledwie 35 minut

Czas: od godz. 17
Miejsce: Milanowskie Muzeum Gier i Komputerów, ul. Dworcowa 2/12, Milanówek
Wstęp wolny

Strona Muzeum
Strona FB

Opole

Od godz. 18 opolskie Stowarzyszenie Miłośników Oldschoolowych Komputerów „SMOK” zaprasza do swego „muzeum retro komputerów, gier i demosceny”.

Czas: sobota od 18:00
Miejsce: ul. Łangowskiego 1/2, Opole

Strona Stowarzyszenia
Strona wydarzenia na FBSiedlce

Tematem przewodnim Nocy Muzeów w siedleckim Muzeum Regionalnym będzie życie codzienne w PRL, a jednym z punktów programu interaktywna wystawa „Powrót do przeszłości. Gry komputerowe i telewizyjne późnego PRL-u”:
  W czasach PRL-u nie było smartfonów i komputerów takich, jakie dzisiaj znamy, ale dobrej zabawy nie brakowało. Przed trzepakiem odbywały się turnieje „w tysiąca”, w domu całe rodziny grały w „fortunę”, a szczęśliwcy którym dane było posiadać komputery ZX Spectrum, Commodore czy Atari, bili kolejne rekordy w ponga lub łowcę diamentów.

  Jeśli lubisz komputery i chcesz się sprawdzić w kultowych grach lat 80., to będziesz miał okazję do korzystania z oryginalnych zestawów komputerowych z minionej epoki (I piętro – sala audiowizualna).

Czas: sobota godz. 19.00-20.30 oraz 21.45-23.00
Miejsce: sala audiowizualna Muzeum Regionalnego im. Mieczysława Asłanowicza, Piłsudskiego 1, Siedlce
wstęp: 2 zł
Tarnów

Galeria sztuki współczesnej BEMA20 od 18.00 zaprasza na wernisaż wystawy „Retro wspomnienia i retro granie” oraz nocne granie z Tomkiem Boksą (retroage.net), znanym z naszego forum jako Tbxx. Wśród platform m.in. Atari, Pegasus, Nintendo, PlayStation i gry Mario, Pong, River Raid, Duck Hunt.

Czas: sobota 18:00 - niedziela 1:00
Miejsce: Tarnów, ul. Bema 20Warszawa

Po raz kolejny swoje podwoje otwiera w tę noc Warszawskie Muzeum Komputerów i Gier:
  W czasie Warszawskiej Nocy Muzeów 2024 będziecie mogli skorzystać z naszej interaktywnej wystawy złożonej z wielu kultowych komputerów, konsol, a także ze strefy wirtualnej rzeczywistości! Każda z sal znajduje się w oddzielnym przejściu podziemnym na terenie Warszawskiej Giełdy Elektronicznej.

  Zwiedzanie będzie odbywało się tej nocy turami. Od rozpoczęcia wydarzenia o 19:00, co 20 min. na wystawę główną wejść będzie mogło wejść i grać 40 osób przy 25 stanowiskach, a do sali VR 20 os. W sali VR będą 2 stanowiska VR oraz 10 stanowisk retro.

  Uczestnicy mogą skorzystać z obu sal tego wieczoru. Nie ma zapisów - obowiązuje kolejność wg kolejki. Uwaga: na miejscu nie ma windy dla niepełnosprawnych, a jedynie schody i rampa zjazdowa dla wózków.

Czas: sobota od 19:00 do 00:00
Miejsce: Warszawskie Muzeum Komputerów i Gier, al. Niepodległości 208a (dwie lokalizacje w 2 odrębnych pasażach podziemnych przy skrzyżowaniu), Warszawa

Strona Muzeum
Strona FB
Wrocław

Wrocławskie Centrum Kultury Agora zaprasza na Nostalgiczną Noc Muzeów, wstęp wolny:
  WARSZTATY BEZ PRĄDU
  Analogowe zajęcia w klimacie Piksel Art

  Warsztaty plenerowe zainspirowane cyfrowym rzemiosłem z czasów popkultury 8 i 16 bitów. Spotkanie z retro technologią to okazja do twórczej zabawy dla dzieci, ale także ich rodziców, którzy z okresu minionej ery zapewne pamiętają, jak przewijało się taśmę ołówkiem. Zainspirujemy się grami Minecraft, Super Mario Bros i Pac Man.

Czas: sobota, 17:30-19:30
Miejsce: plener przed CK Agora, ul. Serbska 5a, Wrocław (w razie niepogody sala widowiskowa)
Wstęp wolny

Poza tym - to już mniej retro - w galerii CK Agora o 20:00 rozpocznie się wernisaż "Wszystko gra" - wystawa Game Art + live DJ set Porosty:
  Zagłębijmy się w proces tworzenia gier komputerowych i rysunku konceptualnego. Wystawa artystów poruszających się w obszarach game art oraz concept artu, z różnych środowisk twórczych. (...)2024-05-17 19:09 by "Adam"
komentarzy: 18
NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Lost Party 2024
NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Akcja! po polsku i inne cyfrowe papiery
NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Spotkanie z TOSSTerem!
NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Gatunki cyfrowe I i II
→ [Atari] AtariOnLine: Przygody kolesia wydane!
→ [Atari] AtariOnLine: Nowy Graph2Font!
→ [Atari] AtariOnLine: Dalton robi grę na A2600
→ [Atari] AtariOnLine: W końcu "Mikie" na Atari!
→ [Atari] AtariOnLine: Oświadczenie w sprawie Piotra Kaczorowskiego
wstecz17/05/2024 19:09
Inne treści związane z tematem
[Atari] BigPEmu 1.15 16/07/2024 [Atari] BigPEmu 1.15 16/07/2024
Doskonały na tle innych emulatorów konsoli ATARI JAGUAR BigPEmu (The World's Prefurred Large Pussycat Emulator™)  autorstwa Rich Whitehouse doczekał się świeżej aktualizacji. Sporo zmian i patrząc w changelog emulator idzie w calkiem ciekawym kierunku, to jeszcze by się przydało aby więcej nowych produkcji pojawiało się na ten miły atarowski wynalazek;) Koniecznie ...
[ATARI] Altirra x86 i x64 4.30 test XVIII 16/07/2024 [ATARI] Altirra x86 i x64 4.30 test XVIII 16/07/2024
Nowe wersja testowa Altirry emulatora ATARI XE/XL/5200/2600.  Ostatnia pełna wersja tego emulatora, autorstwa Avery 'Phaeron' Lee,  jaka publicznie została udostępniona to Alirra 4.20 z 29 grudnia 2023 r.  
[Atari] AtariOnLine: Lost Party 2024 [Atari] AtariOnLine: Lost Party 2024
Już jutro (czwartek 11 lipca) zaczyna się kolejna edycja Lost Party, imprezy demoscenowej poświęconej komputerom 8-bitowym. Tradycyjnie odbywa się ona w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Licheniu Starym (ul. Konińska 46). Zapraszamy w imieniu organizatorów! Przewidywany program zlotu wygląda następująco: czwartek 11 lipca: • 15:00 - otwieramy drzwi • 20:00 - oficjalne otwarcie ...
[Atari.Area] Lost Party 2024 już za kilka dni [Atari.Area] Lost Party 2024 już za kilka dni
W tym tygodniu, w dniach 11-14 lipca, odbędzie się kolejne Lost Party, demoscenowe party dla miłośników ośmiobitowych komputerów. Program zlotu wygląda następująco: czwartek, 11 lipca: - 15:00 - otwieramy drzwi - 20:00 - oficjalne otwarcie piątek, 12 lipca: - 19:00 - konkurs: 30 dem na 30 lat polskiej demosceny Atari 8-bit - dely - 20:00 - grill sobota, 13 lipca: - 12:00 - deadline ...
[Atari.Area] VII. Basque Tournament of Atari 2600 [Atari.Area] VII. Basque Tournament of Atari 2600
To kolejna relacja, wśród otrzymywanych od naszego przyjaciela Egoitza z Kraju Basków, dotycząca turniejów w klasyczne gry, które organizowane są przez niego i jego przyjaciół. Edycja, która odbyła się w lutym w Cafe Berria in Santutxu była poświęcona takim klasykom, jak: River Raid, Missile Command, Centipede, Basketball oraz Outlaw. Relację tradycyjnie możecie przejrzeć ...
Komentarze
... bez komentarza
Ostatnio dodane pliki
Newsy Linkownia Emulatory na PC Wideoteka Screenshoty Bajtek Reduks Ready.Run

© Try2emu 1999 - 2024 | Krzysztof 'Faust' Karkosza Kontakt Polityka Prywatności OWU