[Atari] AtariOnLine: Kolejny raz totalny KWAS!

[43] # AtariOnLine | środa, 22 Kwietnia 2020 10:58CET

[Atari] AtariOnLine: Kolejny raz totalny KWAS!

Dzisiaj środa, w więc jednodniowa przerwa w wykładach TDC-a, żeby mógł się odbyć KWAS. Zlot KWAS #21 jest specyficzny, ponieważ nieustający - składa się z cotygodniowych spotkań online i w taki sposób planowany jest aż do końca kwarantanny. Na początku kwietnia zorganizowaliśmy pierwszą część spotkania, dlatego dostała oznaczenie literką "a", potem była kilkugodzinna część testowa "b", tydzień temu najlepsza jak dotąd część "c", a dzisiaj o godzinie 20:00 rozpoczynamy kolejną odsłonę, pod literką "d". A kończymy o północy, żeby dać wytchnienie wszystkim. Zapraszamy!

Link do spotkania dzisiejszego spotkania "d": tutaj

Dlaczego uważam, że część "c" była najlepsza? Bo na pierwszym spotkaniu, "a", dopiero oswajaliśmy się z wideokonferencjami przy większej liczbie osób, było nieco chaosu gdy więcej osób próbowało rozmawiać na różne tematy jednocześnie. Na drugim, "b", przede wszystkim testowaliśmy nowy software, a rozmowy były spontaniczne. Ale kolejne spotkanie przyniosło już wypracowaną formułę. Dzięki temu mogliśmy spokojnie porozmawiać na kolejne tematy i zeszła środa była wyjątkowo udana, czego dowodem to kilkugodzinne nagranie:Dla tych, co dopiero to obejrzą, na zachętę goście i poruszane przez nich tematy:

 • nasz gość specjalny, dyrektor muzeum komputerów i gier w Katowicach (aktualnie jedyne w Polsce muzeum o tej tematyce, w sensie ustawowym) Krzysztof Chwałowski opowiadał nam co nowego można u nich zobaczyć, a także anegdoty związane z zabytkami i pracą placówki,

 • swoją obecnością zaszczycił nas również KK z grupy Altair, autor wielu zdumiewającego kodu, a to na konsolę Atari 2600, a to komputer Atari, a to Amigę czy konsolę Atari Lynx. Wiadomo, że dorwać KK na rozmowy to nie jest prosta sprawa, bo ciągle zajęty, więc była niepowtarzalna okazja zadań mu pytania dotyczące jego gier i demek czy programowania. Z czego niektórzy skwapliwie skorzystali.

 • Zajc z atarowskiej grupy Sword, dawno już nieaktywnej, czyli Mariusz Zając, obecnie znany fotograf, opowiadał nam między innymi o grach, które pisał jako nastolatek. Mieliśmy okazję na żywo obejrzeć piękny artefakt z przeszłości - wydruk listingu gry "Moscow 1993" wydanej przez Sikor Soft.

 • Romuald Bacza, ksywa Bac, ze słynnej w latach 80-tych atarowskiej grupy demoscenowej Pink Softhard, bo jednej z pierwszych, o ile nie pierwszej, opowiadał ciekawe historie o kodowaniu.

 • Kroll opowiadał o najnowszym wydaniu magazynu "Atari Fan", mogliśmy nawet rzucić okiem na strony w DTP wykonywanym oczywiście na Falconie / TT / Hadesie.

 • były też inne ciekawe wypowiedzi, ale chciałbym Wam pozostawić trochę do własnego odkrywania w trakcie oglądania filmu ze zlotu. Film zmontował tym razem jakbud, dzięki!

  -----
  I jeszcze wrzutka trzech filmów z poprzedniego KWAS-a, numer 20, we Wrocławiu, ostatniego przed kwarantanną. Dotychczas nie miałem czasu ich wrzucić na nasz kanał, były tylko u Tytusa, więc nadrabiamy zaległości.

  Pierwszy to prezentacja gier na małe Atari przez TDC-a, według klucza z jego książki. Druga to opowieść Xorcerera o Turbo Assemblerze i efektach demoscenowych w asemblerze na Atari ST/STE. Trzeci film to subiektywny wybór Krolla najlepszych dem dla Atari STE.  2020-04-22 10:58 by Kaz
  komentarzy: 1
 • → NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Niedziela growa
  → NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Nieprzeciętny "przeciętny" cartridge
  → NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Dzisiaj KWAS #21H
  → NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Rewelacyjny interfejs #FujiNet (cz.2)
  → NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Kaseta Turbo 2600 odczytana!
  → NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Wyniki PSA 2020
  → NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Rewelacyjny interfejs #FujiNet (cz.1)
  → NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Dzisiaj o 15:00 początek PSA!
  → NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Już jutro zapraszamy na PSA!
  → NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Będzie "Misja 2"!

  Tagi: Atari, Atarionline.pl, Atari Xe, Atari Xl, Retroserwisy, Ataionline, Fusik

  wstecz22/04/2020 10:58
  Inne treści związane z tematem
  [Atari.Area] Turgen System 8.6.15 [Atari.Area] Turgen System 8.6.15
  Ukazała się nowa wersja oprogramowania służącego do konwersji i zarządzania plikami przeznaczonymi dla magnetofonów. W nowej wersji: przeprojektowano interfejs użytkownika w opcji dotyczącej sygnału pilotującego, ekrany z informacją o plikach oraz ekstraktor plików z obrazów prezentują więcej szczegółów o częściach PWM, przywrócono ekran ładowania aplikacji. Pobieramy ...
  [Atari.Area] I po Grawitacji i JagNESfest... :( [Atari.Area] I po Grawitacji i JagNESfest... :(
  Jak się można dowiedzieć ze stron Grawitacji oraz JagNES wirus COVID-19 ponownie powoduje odwołanie imprez. Na stronie Grawitacji nawet możemy zobaczyć fajny obrazek, który zresztą jest do ściągnięcia w wersji wykonywalnej. Istnieje jeszcze nikła szansa na odbycie się pierwszej imprezy - nieoficjalnie wiadomo o poszukiwaniu zastępczego lokalu, terminu lub opcji online - ale wszystko ...
  [Atari.Area] ELSA 0.9 - asembler dla 65C816 [Atari.Area] ELSA 0.9 - asembler dla 65C816
  Ukazała się pierwsza publiczna wersja nowego asemblera dla Atari XL/XE z procesorem 65C816. Autorem programu jest KMK. Za pomocą ELSY powstała większość programów tego autora, m.in. BIOS do interfejsu IDE Plus, U-BASIC, OS i BIOS dla Rapidusa oraz emulatory Let's Emu! i CP/Emu. Program wymaga 65C816, więc skorzystać z niego mogą użytkownicy kart Rapidus i Antonia. Instrukcja oraz ...
  [Atari.Area] ARTur [Atari.Area] ARTur
  Dostępny jest nowy edytor do tworzenia ATASCII artów, przeznaczony dla Atari XL/XE. Jak informuje autor, program jest jeszcze w budowie, ale większość zaplanowanych funkcji już działa. Najważniejsze z nich: obsługa zestawów znaków użytkownika, zmiana kolorów edytora, historia pędzla, operacje na obszarach ekranu, zapisywanie fragmentów obrazu, 3 tryby pracy: Type, Draw i ...
  [Atari] Steem SSE Beta 4.0.1 R6 22/03/2020 [Atari] Steem SSE Beta 4.0.1 R6 22/03/2020
  STEEM'a w mutacji o dźwięcznej nazwie Steaven Seagal Edition w wersji testowej. Autor zachęca do zgłaszania poprawek i błędów na stronie projektu - oczywiście, jeśli macie ostatnią wersję bety (warto sprawdzać stronę projektu, nie zawsze mam czas na aktualizację newsów;P)  
  Komentarze

  T-shirt "Bajtek 10/86"

  Retro T-Shirt Bajtek 10/86 - męski podkoszulek
  Newsy Linkownia Emulatory na PC Wideoteka Screenshoty Bajtek Reduks Ready.Run

  © Try2emu 1999 - 2020 | Krzysztof 'Faust' Karkosza Google+Kontakt