!

[Atari] AtariOnLine: Już w sobotę KWAS we Wrocławiu!

[5] # AtariOnLine | Czwartek, 14 Maja 2026 22:01CET

[Atari] AtariOnLine: Już w sobotę KWAS we Wrocławiu!
KWAS ponownie wrócił do macierzy, czyli Wrocławia, a ściślej tuż pod rogatki Wrocławia, czyli do Mokrego Dworu. Tak jak w listopadzie ubiegłego roku, odbędzie się w budynku Punktu Informacji Turystycznej (mapka poniżej).



Jesienna plucha i ostatnie liście spadające z drzew już nam nie grożą, więc zapraszamy wraz z Blashp-em na majowe spotkanie w znacznie lepszej pogodzie niż ostatnio i w przyjemnych okolicznościach budzącej się przyrody. Planowane jest spotkanie z członkami grupy Pentagram, w tym z Kamilosem, który przyleci na KWAS z Londynu, a także pooglądamy sobie stare i nowe demka. Pogramy w więcej osób za pomocą czeskiego Multijoya8, a będzie też ognisko i kiełbaski integracyjne.

Rozpoczynamy 16 maja 2026 roku o godzinie 15:00, choć już od godziny 10:00 będzie otwarte, dla tych co chcieliby przybyć wcześniej (bo nie mieli co robić). Z kolei, jak to na KWAS-ach bywa, nie znamy godziny zakończenia. W tej lokalizacji jest możliwość posiedzenia nawet do rana, więc przed północą nie skończymy.

Odnośnie dotarcia na miejsce, powtórzę to co ostatnio pisałem: do Mokrego Dwóru można oczywiście dojechać własnym samochodem ale też komunikacją miejską - autobusem linii 100 (tu rozkład). Łatwo wytłumaczyć, gdzie należy wysiąść - na ostatnim przystanku, na pętli w Mokrym Dworze. Uwaga! Komunikacja miejska nie dociera tu w nocy, ostatni autobus z Mokrego Dworu wyjeżdża o 22.36. Na szczęście na zlocie będą osoby zmotoryzowane, które mogą podrzucić, a oczywiście można też korzystać z taksówek, uberów i tym podobnych. Mapka z zaznaczoną lokalizacją, można sobie zaplanować dojazd autem (miejsca do parkowania jest dość):



Odnośnie infrastruktury budynku i okolic: niektórzy z Was może pamiętają to miejsce, bo tam 10 lat temu, w 2015 roku, Blasph już robił kiedyś atarowską imprezę na kilkadziesiąt osób. Teraz po remoncie jest lepiej niż wówczas. W budynku jest dostęp do wifi, jest toaleta oraz kuchnia, w której można sobie przygotować posiłek czy kawę/herbatę (w razie potrzeby, jeśli ktoś chce, ale we własnym zakresie). Gdyby ktoś reflektował w przerwie na wysiłek fizyczny to wewnątrz jest stół z piłkarzykami, a na zewnątrz siłownia, plac zabaw dla dzieci, tyrolka do zjazdów, a nawet boisko do koszykówki, tenisa, piłki ręcznej i nożnej. Spokojnie można przyjechać więc nawet z dziećmi, bo będą miały miejsce na aktywności.

Odnośnie planu zajęć na zlociku: plan spotkania jak zwykle na KWAS-ie będzie się ustalał aż do ostatniego dnia, a nawet w trakcie trwania, bo taka spontaniczna jest formuła. Znowu tematem wiodącym będzie demoscena i retrogamedev, a gościem specjalnym będzie Kamil "Kamilos" Nowiński. Prawdopodobnie pojawią się też inni zacni goście znani z demosceny i gamedevu, ale wszystko się okaże na miejscu. Zapraszamy!

2026-05-14 22:01 by Kaz
komentarzy: 1
NOWSZY [Atari] AtariOnLine: KWAS #40 odbędzie się w Katowicach
NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Commodore po atarowsku
NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Urządzenie z rekordowo szybką transmisją SIO!
NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Spotkanie z NES-em
NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Po Atariadzie w Czechach
→ [Atari] AtariOnLine: Prace nad Golden Axe i nowa gra SwordWork
→ [Atari] AtariOnLine: Barbarian, Giana Sisters i inne aktualności growe
→ [Atari] AtariOnLine: Barbarian, Giana Sisters i inne aktualności growe
→ [Atari] AtariOnLine: Rozmowa o demoscenie - Bac z Taquart

Vox populi

Ten artykuł nie byl jeszcze komentowany:(

Dodaj komentarz!!!!

Nick
Email
Www
Komentarz
 
wstecz14/05/2026 22:01
Inne treści związane z tematem
[Atari] AtariOnLine: KWAS #40 odbędzie się w Katowicach [Atari] AtariOnLine: KWAS #40 odbędzie się w Katowicach
Zbliża się wielkimi krokami jubileuszowa, bo czterdziesta, edycja wydarzenia pod nazwą K.W.A.S. (pierwotnie jako skrót od "Kolejne Wrocławskie Atarowskie Spotkanie", ale ponieważ zacząłem je organizować również w innych miastach Polski, a nawet za granicą, rozwijamy to, jeśli ktoś koniecznie chce rozwijać, jako "Kolejne Wspaniałe ...
[Atari] AtariOnLine: Commodore po atarowsku [Atari] AtariOnLine: Commodore po atarowsku
Dzisiaj kodersko. Aż dwa dema na odbywającym się w ten weekend w Opolu zlocie Moonshine Dragons powstały dzięki atarowcom. Łączy je również to, że obie zostały przygotowane na nieco zapomniane przez kolegów komodorowców platformy - Commodore PET i Commodore 128, a także, że obie produkcje zostały wystawione w kategorii Wild, ...
[Atari] AtariOnLine: Urządzenie z rekordowo szybką transmisją SIO! [Atari] AtariOnLine: Urządzenie z rekordowo szybką transmisją SIO!
Na swojej grupie fejsbukowej kolega Błażej "Pancio" Biernat poinformował o kolejnym ciekawym projekcie, który tym razem robi w kooperacji z kolegami: Jerzym "Mono" Kutem, który napisał software, oraz Markiem "foft" Watsonem, który zmodyfikował PokeyMax, wykorzystany w prototypie. Jest to projekt, który jeszcze nie ma swojej nazwy, więc ogłaszamy ...
[Atari] AtariOnLine: Spotkanie z NES-em [Atari] AtariOnLine: Spotkanie z NES-em
Dziś zaprzysięgli atarowcy spotkają się na zoomie AtariOnline.pl z miłośnikami konsoli NES. Już dziś o 20:00 zapraszamy na nasz kanał zoom na spotkanie z Mikołajem Mikołajczykiem, który postanowił "przyjrzeć się historii powstania gry "Super Robin Hood" w wersji na tę konsolę, poznał przy okazji kilka ciekawostek ...
[Atari] AtariOnLine: Po Atariadzie w Czechach [Atari] AtariOnLine: Po Atariadzie w Czechach
Tegoroczna edycja Atariady w czeskim Ołomuńcu, organizowana przez miejscowy Atari Klub, ponownie została nawiedzona przeze mnie i Pancia. Z tej okazji postanowiłem uwiecznić na wideo kilka ujęć ze zlotu, aby zarówno czytelnicy, jak i widzowie AtariOnline.pl mogli poczuć atmosferę tego fajnego, dość rodzinnego zjazdu. Pierwszego dnia ...
W ramach wolnego czasu odtwarzam stare magazyny komputerowe i prowadzę serwis emulacyjny try2emu. Jeżeli uważasz, że moja publiczna działalność możesz postawić mi kawę, a kawę lubię;). Wspierając mnie, otrzymujesz w nagrodę dostęp do pełnych pdf'ów publikowanych magazynów - czyli dokładnie takich jakie spełniają zamierzenia tego projektu.
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Ostatnio dodane pliki

Retro T-shirt

Retro T-Shirt Bajtek 5-1989 63,45zł - męski podkoszulek
Retro T-Shirt Bajtek 11-1986 61,10zł - męski podkoszulek
Newsy Linkownia Emulatory na PC Wideoteka Screenshoty Bajtek Reduks Ready.Run Kreator okładek na kasety Kreator kalendarzy Alpha

© Try2emu 1999 - 2026 | Krzysztof 'Faust' Karkosza Kontakt Polityka Prywatności OWU