[Atari] AtariOnLine: Bąbelkowy strzelacz

[5] # AtariOnLine | Sobota, 25 Grudnia 2021 15:16CET

[Atari] AtariOnLine: Bąbelkowy strzelacz
Kolega Paweł "Pajero" Nowak i Maciej "Rocky" Hauke pracują nad konwersją gry znanej z Androida "Bubble Shooter", o czym informowali na przykład tutaj, development można śledzić na stronie Madteam tutaj. W teamie muzykę przygotowuje Michał "Miker" Szpilowski. Gra na mobilkach zrobiła tak dużą karierę i tyle powstało klonów, wariacji i imitacji, że zaczęto wyróżniać taką kategorię gier - bubble shooters. Główną cechą gry na Atari jest jej pełna skrolowalność, nie jest to (znacznie łatwiejsza do wykonania) jednoekranówka. Jak zaznaczają autorzy, gra wymaga kolorowego monitora, joysticka oraz standardowego, "gołego" Atari XL/XE z nośnikiem danych typu SIO2SD, cartridge AVG Cart lub SIDE. Wystarczy 64KB RAM, ale jeśli mamy 256 KB rozszerzonej pamięci to wtedy nośnik danych może być dowolny.Jak napisał Pajero: "Celem gry jest wystrzeliwanie baniek w celu ułożenia z nich zestawu minimum trzech sztuk, co powoduje przekroczenia masy krytycznej i pęknięcia. Etap kończy się po usunięciu wszystkich obiektów z ekranu. Z biegnącym czasem nie opuszcza się „sufit”. Na początku gry levele są proste, jednoekranowe. W dalszych etapach (poziomach) bańki zajmują więcej niż jeden widoczny ekran, i po zbiciu baniek (zrobieniu miejsca) ekran ulega obniżeniu ukazując dalszą część. Prócz typowych baniek do zbicia, w grze występują przeszkadzajki – kto zna oryginał wie o czym tu nie napiszę.

Grę podzieliłem na 4 pory roku, każdą inną kolorystycznie i z inną grafiką. W każdej części widać oznaczone levele w postaci domków, jest ich po 15 w rozkwitającej wiośnie, upalnym lecie, szaroburej jesieni i chłodnej zimie. Zaliczony level zapala światło w domku. Jak łatwo policzyć po 60 poziomach następuje następny rok. Gra kończy się w roku…a tego jeszcze nie zdradzę."


Na razie mamy premierę drugiego filmiku pokazującego grę, a Pajero zapowiedział, że postara się w przyszłym roku ukończyć grę. To czekamy!

2021-12-25 15:16 by Kaz
komentarzy: 0
→ NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Zapowiedź KWAS #26 w Tarnowie
→ NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Streaming z KWAS #25
→ NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Wywiad z Pazurem
→ NOWSZY [Atari] AtariOnLine: KWAS #25 w Warszawie
→ NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Spotkanie z człowiekiem z L.K. Avalon
→ NOWSZY [Atari] AtariOnLine: (Prawie) wszystko o Uni-Joy
→ NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Światowa premera gry "Zgred"
→ NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Kuba przegląda dyskietki #2
→ NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Światowa premiera gry "Smok"
→ NOWSZY [Atari] AtariOnLine: Koncert Husaka na przełom 2021/22
wstecz25/12/2021 15:16
Inne treści związane z tematem
[Atari] AtariOnLine: Zapowiedź KWAS #26 w Tarnowie [Atari] AtariOnLine: Zapowiedź KWAS #26 w Tarnowie
Jeszcze nie opadł kurz z naszych stóp, zmęczonych zwiedzaniem niezwykle ciekawej warszawskiej Pragi, a już trzeba przetrzeć sandały i kierować się na południowy wschód Polski, by zaznać rozkoszy odwiedzin w Tarnowie, gdzie będzie miał miejsce kolejny KWAS. Nie, to nie jest przemyślane i zaplanowane przez nas, by tak "cisnąć" te ...
[Atari.Area] Rozmowa z Maciejem Sysakiewiczem (Eden) [Atari.Area] Rozmowa z Maciejem Sysakiewiczem (Eden)
Weekendy to czas na odpoczynek i relaks. Dlatego zapraszamy do zaparzenia herbatki lub kawusi i przeczytania rozmowy z Maciejem Sysakiewiczem - jednym z twórców polskiej protosceny atarowskiej, autorem dwóch dem (Robocop i Eden Demo) i członkiem silnej ówcześnie śląskiej giełdowej społeczności Atari. Rozmowa dostępna jest w dziale wywiady, zapraszamy.
[Atari] AtariOnLine: Streaming z KWAS #25 [Atari] AtariOnLine: Streaming z KWAS #25
Niedługo Kuba zaczyna streaming ze spotkania na YT, a może potem uda się też na FB. 2022-01-15 15:06 by Kaz komentarzy: 0
[Atari.Area] LiteDOS-SE Build 2022 January 14 [Atari.Area] LiteDOS-SE Build 2022 January 14
Ukazała się nowa wersja minimalistycznego w rozmiarze DOS dla ośmiobitowych komputerów Atari. W inaugurującej 2022 rok wersji zauważymy następujące zmiany: Fixed MAC65 stack usage induced bug Some cosmetic bugs Conditional BT-support Archiwum dystrybucyjne zawiera również kompleksową instrukcję użytkowania wraz z informacjami technicznymi. Pobieramy ze strony projektu.
[Atari] AtariOnLine: Wywiad z Pazurem [Atari] AtariOnLine: Wywiad z Pazurem
Już dziś wieczorem, o godzinie 20:00 premiera kolejnego nagrania z cyklu "Spowiedź autora", w której gościmy sympatycznych ludzi, opowiadających swoje historie związane z tworzeniem programów dla Atari. Pojawili się już na spotkaniach Shanti77, Tbxx, mgr_inz_Rafał, PeBe, Muro, Falcon030, JAD, a na początku stycznia, na dobre rozpoczęcie roku, 2 ...
Komentarze
Ostatnio dodane pliki

T-shirt "Sega with Sonic, Sonic with Sega "

Retro T-Shirt Sega with Sonic, Sonic with Sega   - męski podkoszulek
Newsy Linkownia Emulatory na PC Wideoteka Screenshoty Bajtek Reduks Ready.Run

© Try2emu 1999 - 2022 | Krzysztof 'Faust' Karkosza Google+Kontakt