[Atari] AtariOnLine: Atari Last Party już za kilka dni!

[3] # AtariOnLine | Piątek, 22 Grudnia 2017 08:03CET

[Atari] AtariOnLine: Atari Last Party już za kilka dni!
Skomentuj


Tradycja Lastów sięga 1997 roku i, poza Atari Silesian Open w Mikołowie, były to jedyne atarowskie zloty zimą aż do 2003 r. Nazwa nie była przypadkowa. Było to ostatnie party w roku. Pojawiła się także nieco złośliwa interpretacja, sugerująca że pierwszy zlot będzie ostatnim... Na szczęście nie była prorocza. Pomimo upływu 20 lat w żadnym innym mieście w Polsce nie odbyło się więcej atarowskich zlotów niż w Opalenicy. W tym też mieście, na letniej edycji pod nazwą Lato Ludzików, w 2002 miała miejsce premiera najlepszego dema na Atari: Numena.


(Last Party, rok 1997)

Już za parę dni rozpocznie się najnowsze Atari Last Party. Niestety, z powodu niedostępności dużej sali, nie odbędzie się ono w dobrze wszystkim znanym Domu Kultury, tylko w hali kompleksu sportowego obok stadionu, przy ulicy Parkowej. Jadąc z kierunku Poznania należy na pierwszym skrzyżowaniu skręcić w prawo w ulicę Parkową i jechać do końca aż ominiemy park. Opalenica jest też bardzo dobrze skomunikowana kolejowo. Istnieje podejrzenie, że będzie zorganizowany transport między dworcem a party place.
Planowane jest kilka atrakcji. Konkursy na grafikę muzykę, intro i demo wydają się oczywiste. W końcu to copy-party w starym stylu. Odrobinę nowoczesności wprowadzi możliwość głosowania zdalnego.

Odbędzie się także koncert grupy Brothers in ATR's oraz konkurs ze znajomości muzyki z atarowskich gier. Czymś zupełnie wyjątkowym będzie spotkanie z Markiem Siewiorem, współautorem grafiki i animacji do 2 z 3 największych hitów Avalonu: Misji i Freda. Wygląda na to, że to będzie pierwszy zlot, na którym się pojawi. Całość uzupełni tradycyjny seans "filmowy" (albo dwa).


Na terenie imprezy będzie dostęp do sanitariatów, w tym prysznica. Uczestnicy ceniący sobie klimat dawnych copy-party będą mogli przenocować w sleeping roomie. Lepsze warunki bytowe zapewni zaprzyjaźniony pensjonat w centrum (pomagamy w rezerwacji). Miłośnicy luksusu mogą skorzystać z hotelu, z którego korzystała reprezentacja Portugalii w piłce nożnej podczas Euro 2012, usytuowanego naprzeciwko party place.


Bilet na imprezę kosztuje obecnie 80 zł, wcześniej był tańszy, o czym można było przeczytać na forum. Na miejscu można będzie się także zaopatrzyć w pamiątkowy kubek oraz w bardzo limitowaną koszulkę zlotową (zostały dosłownie pojedyncze sztuki). Osoby, które nie mogą dotrzeć osobiście, mogą przez stronę internetową zakupić bilet wspierający, który pozwoli im dołożyć swą cegiełkę do imprezy oraz wziąć udział w głosowaniu w kompotach.

Nagrody w konkursach ufundowali Duddie (Retronics), Lotharek, x_angel i MWK. Winniśmy im dozgonną wdzięczność!


(zapowiedź pierwszego Last Party z odręcznym dopiskiem Jurgiego)


Więcej informacji znajdziecie pod adresem www.last.atari8.info oraz na Facebooku.

Lokalizacja: ul. Parkowa, 64-330 Opalenica, hala kompleksu sportowego przy stadionie miejskim.
Termin: 27-29 grudnia 2017 r.

Przyjeżdżajcie, kolejne jubileuszowe Last Party w 2047!

2017-12-22 08:03 by Vasco/Tristesse
komentarzy: 3
Inne treści związane z tematem
[Atari.Area] Last Party 2017 results i stuff [Atari.Area] Last Party 2017 results i stuff;
Dostępne są już wszystkie prace oraz wyniki z zakończonego dziś jubileuszowego zlotu w Opalenicy: Last Party 2017. Music Compo: 1. 20 lat lejter - Lisu/Tristesse 2. Oldtekkno - Miker 3. Distilled Implant Cleaner - Pigu + Zlew Graphics Compo: 1. Last Train - Rocky/MadTeam 2. Snowman - ...
[ATARI] Altirra x86 i x64 3.10 test 1 [ATARI] Altirra x86 i x64 3.10 test 1;
Nowa wersja testowej Altirry, emulatora ATARI XE/XL/5200.  Ostatnia pełna wersja tego emulatora, jaka publicznie została udostępniona to Alirra 3.00 z 28 grudnia 2017 r.
[Atari] AtariOnLine: Wyniki Kaz Kompo 2016 [Atari] AtariOnLine: Wyniki Kaz Kompo 2016;
Przedstawiamy wyniki jedenastej edycji konkursu na najlepszą grę roku Kaz Kompo 2016.1. Laura, 590 p.Twórcy gry:Kod, pomysł: Arkadiusz „Larek” Lubaszka, grafika: Paweł „Ripek” Szewczyk, muzyka: Bartłomiej „Wieczór” ...
[MULTI] Pantheon 6.598 [MULTI] Pantheon 6.598;
Multiemulator Pantheon, programu autorstwa  Bostjana 'Grandy' Grandoveca i jego kolejna odsłona. Tym razem dodano obsługę 93 tytułów dla SEGA Megadrive.
[Atari.Area] Altirra 3.00 [Atari.Area] Altirra 3.00;
Last Party zbierało się do końca, tymczasem Phaeron wypuścił nową wersję najlepszego i najpopularniejszego obecnie emulatora 8-bitowego Atari - Altirra. Oto najważniejsze zmiany i uspraweninia (w języku angielskim): Accuracy: Illegal 6502 opcode and 65C816 fixes, VBXE fixes and timing ...
Komentarze