[PSemu.pl] PPSSPP 0.9.6-2

[1] # PSemu.pl | Poniedziałek, 16 Grudnia 2013 17:43CET

Jak ja lubię niezwykle przyjemne, grudniowe niespodziewajki. Właśnie tak określiłbym najnowszą odsłonę PPSSPP, która nie dość że wprowadza całkiem przyzwoitą listę zmian, to na domiar dobrego, przekłada się to na jeszcze przyjemniejsze konsekwencje praktyczne. O tym jednak poniżej, gdyż...


... teraz czas przytoczyć standardową, listę zmian:

  • rozbudowano możliwości debuggera,
  • usprawniono renderowanie programowe,
  • dodano podstawowe opcje umożliwiające grę sieciową,
  • wprowadzono automatyczne instalowanie gier z archiwów ZIP,
  • znacząco przyspieszono emulację, poprawiając przy tym całą masę błędów,
  • zwiększając dokładność taktowania, poprawiono płynność emulacji i dźwiękowe babole,
  • zredukowano efekt poświaty, wprowadzając poprawki do funkcji obsługujących szablon / kanał alfa,
  • wprowadzono eksperymentalną opcję programowego "skiningu" zwiększającą prędkość emulacji, w grach korzystających z animowanych obiektów 3D,
  • wirtualny kontroler dla urządzeń dotykowych, doczekał się ładnych kontrolek z możliwością zmiany ich rozmiaru.

Ok, przejdźmy do praktyki. Przyznaje szczerze - nie udało mi się do tej pory przetestować większej ilości tytułów, czy trybu gry sieciowej. Mam jednak nadzieję, że trochę mi dopomożecie i w komentarzach dodacie swoje 3 grosze w temacie waszych testów i opinii o nowej funkcjonalności. Ze swej strony napiszę zaś o najistotniejszej, ze zmian, a mianowicie prędkości, a tu... zdecydowana poprawa - niewymagające gry 2D zasuwają aż huczy, co nie dziwi, bo taka sytuacja nastąpiła już kilka wersji emulatora wstecz. Natomiast, niezwykle cieszą mnie dwie sprawy. Po pierwsze, to, że do grona tytułów działających w pełnej prędkości i nie wymagających przy tym wzmożonego kombinowania z ustawieniami dołączyły gry 3D - testowałem Crisis Core i Valkyria Chronicles 2, obie pracują na pełnych obrotach z przysłowiowym palcem w nosie. Po drugie, cała opisywana sytuacja tyczy się urządzeń mobilnych z średniej półki cenowej - testy wykonałem na tablecie Nexus 7 drugiej generacji. Cóż więcej mówić, susząc zęby przed ekranem gorąco zapraszam na stronę domową projektu i do testów... Panowie i Panie, do testów :]

Tagi: Gry

wstecz16/12/2013 17:43
Inne treści związane z tematem
[MULTI] Pantheon 9.870 [MULTI] Pantheon 9.870
Multiemulator Pantheon, programu autorstwa  Bostjana 'Grandy' Grandoveca. Pantheon posiada własną bazę tytułów, co z jednej strony ogranicza nas go gry tylko przez niego oferowane, z drugiej zaś strony uwalnia nas od poszukiwania oryginalnych dumpów.  
[MULTI] Pantheon 9.778 [MULTI] Pantheon 9.778
Multiemulator Pantheon, programu autorstwa  Bostjana 'Grandy' Grandoveca. Pantheon posiada własną bazę tytułów, co z jednej strony ogranicza nas go gry tylko przez niego oferowane, z drugiej zaś strony uwalnia nas od poszukiwania oryginalnych dumpów.  
[MULTI] Pantheon 9.520 [MULTI] Pantheon 9.520
Multiemulator Pantheon, programu autorstwa  Bostjana 'Grandy' Grandoveca. Pantheon posiada własną bazę tytułów, co z jednej strony ogranicza nas go gry tylko przez niego oferowane, z drugiej zaś strony uwalnia nas od poszukiwania oryginalnych dumpów. Nowa wersja to nowe pozycje do zabawy w emulowany handheld Nintendo - GameBoy Color.
[GB/CGB] BgB 1.5.8 17/03/2020 [GB/CGB] BgB 1.5.8 17/03/2020
BgB jest emulatorem konsoli GameBoy i Color GameBoy, który w zasadzie posiada wszystko, co powinien mieć ten typ emulatora, od filtrów poprawiających jakość (albo pogorszających, w zależności od gustu), po możliwość gry poprzez sieć.
[multi] RetroArch/Core 1.8.5 [multi] RetroArch/Core 1.8.5
Nowe poprawki w RetroArch, w chwili obecnej to chyba najbardziej uniwersalny system, który wykorzystujący rdzenie innych emulatorów pozwala pograć w stare gry na praktycznie wszystkim. Wielki to projekt i naprawdę spore możliwości, czy najlepszy? Cóż zależy jak bardzo lubimy poszczególne emulatory wpięte w aplikację;)
Komentarze

T-shirt "Taito"

Retro T-Shirt Taito - męski podkoszulek
Newsy Linkownia Emulatory na PC Wideoteka Screenshoty Bajtek Reduks Ready.Run

© Try2emu 1999 - 2020 | Krzysztof 'Faust' Karkosza Google+Kontakt