[PSemu.pl] PCSX2 SVN r5603

[1] # PSemu.pl | Wtorek, 26 Marca 2013 15:52CET

[PSemu.pl] PCSX2 SVN r5603

Zauważyliście, że na głównej dawno nie gościło moje standardowe marudzenie? Biorąc pod uwagę, że niniejszym wpisem zamykam przegląd emulacyjnych wydarzeń na wszystkich platformach, pozwólcie że wzbogacę dzisiejsza wiadomość niewielką dozą narzekań. Nic nowego czy odkrywczego - masa obowiązków, niewiele wolnego czasu i worek gier, które od dawna czekają na ukończenie :] Ot, życie, którego uroki, pewnikiem nie jedna/en z Was odczuwa na co dzień. Na domiar szczęścia, święta za pasem i przyjemności z pewnością przybędzie, bo wypadałoby przecież, choćby przerzuć bałagan, by goście się nie o niego potykali :] Cóż, jest super, mam jednak cichą nadzieję, że w tym przedświątecznym galimatiasie, choć kilku z Was uda się zasiąść na chwile przed monitorem i przyjrzeć się zmianom, jakie przygotowali dla nas autorzy PCSX2 w najnowszej, rozwojowej wersji swojego projektu:

  • masa zmian w emulacji microVU: poprawiona obsługa łączeń w gałęziach opóźnień, trybu interpretatora, czy obsługi bitu T/D,
  • wyczekiwane od wersji r5549 poprawki w obsłudze emulacji Gif Unit i VIF
  • poprawiona obsługa funkcji odpowiedzialnych za obsługę MFIFO
  • wprowadzona możliwość jednoczesnego aktywowania wielu cheatów
  • nowy hack, umożliwiający samodzielne definiowanie ko-ordynatów przesunięcia tekstur
  • dołączono plugin dev9ghzdrk do głównej paczki emulatora.

Nowości, jak na lekarstwo, bo jak sami widzicie lista zamian jest dziś, sporo krótsza niż poprzednio. Warto jednak zauważyć, że prócz poprawnej obsługi gier takich jak - Puzzle Quest, Steambot Chronicles, Evil Dead, Tony Hawk's Project 8, Mark of Kri, Sensible Soccer, Dreamworks Over The Hedge, DDR X, Supernova, Front Mission 4 - najnowsza wersja rozwojowa wprowadza szereg niezwykle ważnych poprawek. Udoskonalono kluczowe funkcje (microVU, Gif Unit, VIF, MFIFO) emulatora, umożliwiono rozprawienie się (przez w.w. hack) z błędami graficznymi występującymi po zwiększeniu rozdzielczości, dodano możliwość władowania cheatów z kilku plików, no i wreszcie emulator, oficjalnie i otwarcie wspiera grę sieciową. Czego chcieć więcej - zapraszam do Downloadu i na stronę domową projektu.

Tagi:

wstecz26/03/2013 15:52
Komentarze

T-shirt "Co ty wiesz o życiu..."

Retro T-Shirt Co ty wiesz o życiu... - męski podkoszulek
Newsy Linkownia Emulatory na PC Wideoteka Screenshoty Bajtek Reduks Ready.Run

© Try2emu 1999 - 2019 | Krzysztof 'Faust' Karkosza Google+Kontakt