[ZX] Yandex Retro Games Battle 2019

[1] @ !!! Sobota, 7 Grudnia 2019 01:11 CET [07-12-2019 01:03 CET]

Od lipca br. można było zgłaszać swoje gry dla ZX Spectrum w Yandex Retro Gamer Battle 2019 - konkursie organizowanym przez moskiewskie muzeum starych komputerów i Yandex, w chwili obecnej można głosować na zamieszczone tytuły, a głosowanie zakończy się  11 grudnia. 19 świeżych tytułów i to tytułów, które warto sobie przybliżyć - przynajmniej od strony graficznej stanowią nielada gratkę (może ciut gorzej z pomysłami, ale ponoć najlepiej się gra w gry, w których znamy już fabułę;)).

Znajdziemy tam i typowe wyścigi Just Gal (Zosya) i symulator driftu Drift! (świetne intro, a i rozwój prawie jak w Grand Tourismo) i słodki klon Boulder Dasha Automated Cave Explorer (Aleksander Borisow), poprzez platformówki, z których warto rzucić okiem na Space Monsters meet THE HARDY (MAYhEM & CONSCIENCE), po typowe arcade np. Valley of Rains (znowu Zosya), aż po RPG The Order of Sleeping Dragon (Pijana mucha;))
czy też tekstówę - Little Mouse Adventure (Vladislav Bauer).
Powyższa lista jest oczywiście nie wyczerpuję całości, po prostu te tytuły przypadły mi osobiście do gustu:)

Jest z czego wybierać, zważywszy, że strona do głosowania pozwala odpalać je pod QUAP'em i jsSpeccy (ten drugi, o dziwo lepiej się zachowuję przy tych tytułach pod FireFoxem), można się organoleptycznie zapoznać a dla kolekcjonerów jest możliwość ściągnięcia obrazów i pogrania sobie na prawdziwym gumiaczku lub emulatorze.

 

 

Automated Cave Explorer (2019, Aleksiej Borysow)
Valley of Rains (2019, Zosya)
Drift! (2019, ZOSYA entertainment)
Space Monsters meet THE HARDY (2019, MAYhEM & CONSCIENCE)

 

wstecz07/12/2019 01:11
Inne treści związane z tematem
[retro] Visual Pinball v10.7.4 Beta 18/03/23 [retro] Visual Pinball v10.7.4 Beta 18/03/23
Visual Pinball nie tylko pozwala na zabawę fliperami, ale też w miarę szybki i bezbolesny sposób, na tworzenie swoich własnych stołów pinballowych.  Oczywiście nic nie zastąpi prawdziwych maszyn, gdzie dobrze wykonany tilt i huk odbijanej metalowej piłeczki gwarantował świetną zabawę:). 
[multi] Retro Virtual Machine 2.1.6 01/03/23 [multi] Retro Virtual Machine 2.1.6 01/03/23
To dość ciekawy projekt autorstwa Juana Carlosa González Amestoy, w którym w chwili obecnej zaemulujemy maszynki marki Sinclair i Amstrad tworząc ich wirtualne maszyny, środowisko pozwala nie tylko na odtworzenie ich pracy, ale dzięki shaderom także dość wierne odtworzenie obrazu CRT (dużo ustawień), dźwięku (znów jest na czym eksperymentować) .
[NES8] Nestopia Undead 1.52.0 29/12/2022 [NES8] Nestopia Undead 1.52.0 29/12/2022
Nowa wersja nieoficjalnej kontynuacji projektu emulatora NINTENDO 8 (Famicon) - Nestopia. Nowa edycja zbiera i aktualizuje poprawki jakie pojawiły się w emulacji Nes od ostatniej pełnej edycji tego emulatora.  
[retro] de: Lotek64 #64 [retro] de: Lotek64 #64
Ukazał się kolejny numer niemieckojęzycznego magazynu "Lotek64". Pismo związane ze sceną C64, prezentuje także informację o tematyce retro w szerokim tego słowa pojęciu - stąd znajdziemy w nim recenzję płyt z gatunku chiptunes, recenzję gier z innych platform czy też wywiady i opisy imprez. Na osobną uwagę zasługuje również kalendarium - w sam raz gdyby coś ...
[util] ReCoil 6.2.0 - przeglądarka plików graficznych [util] ReCoil 6.2.0 - przeglądarka plików graficznych
Niespełna rok po poprzedniej ukazała się wersja 6.2.0 projektu RECOIL - Retro Computer Image Library. Umożliwia on wyświetlanie i konwersję grafiki w formatach specyficznych dla komputerów XX wieku. Nowości to m.in  wtyczka do GIMP (Windows, macOS, Linux), apka Android używa teraz systemowej wybieraczki plików (można otwierać pliki lokalne jak i z chmury, np. Google ...
Dodatkowe informacje
Komentarze
Ostatnio dodane pliki
Newsy Linkownia Emulatory na PC Wideoteka Screenshoty Bajtek Reduks Ready.Run

© Try2emu 1999 - 2023 | Krzysztof 'Faust' Karkosza Kontakt