[retro] Chimera +

[1] @ !!! Sobota, 14 Lutego 2015 01:03 CET [14-02-2015 00:46 CET]

[retro] Chimera +

Parę miesięcy temu pojawiła się całkiem udana próba poprawy Amaroute, tym przyszła pora na drugi - dramatycznie niegrywalny tytuł z czasów świetności Atari XE/XL - Chimera. Dzięki Tezz (ze wsparcie Phaerona) udało się z tej labiryntówki w rzucie izometrycznym usunąć gro problemów, które w oryginale doprowadzały do szewskiej pasji - najważniejszą zmianą dla gracza to uproszczonie (znaczne) sterowania (robot podąża na ruch pada w danym kierunku, nie wymaga siermiężnego okręcania), poprawiono błędy w grafice, podrasowano kolory i dźwięk (m.in. dodano wrzask, którego atarowcy nie słyszeli*, a który towarzyszył śmierci naszego kosmonauty np. na C64), dodano również z C64 kod SID'a Roba Hubbarda. Lista zmian jest całkiem pokaźna i naprawdę gra zyskała całkowicie nową oprawę. Na co więc czekać, czas samemu się zmierzyć się z labiryntem statku kosmicznego. Warto!

* Nie mam niestety słuchawek, ale coś mi się przypominą, że krzyk jakowyś na Atarce występował;) W bardziej sprzyjających warunkach przypomnę sobie oryginał.

Retro - Chimera + (Atari XE/XL). Tezz (org. FireBird), 2015 (1985)
Chimera + (Atari XE/XL). Tezz (org. FireBird), 2015 (1985)

Here's a summary of the new features:

 • The Spaceman (yes it's not a robot!) is now a masked hardware sprite procedure which means it's also independently coloured from the backgrounds.
 • The room sprites are now drawn and updated dirty rectangle
 • The game now has directional joystick movement like the c64 version rather than rotate and walk as the original Atari version had
 • The gameplay maintains a consistant speed regardless of the size of the room or what is occurring within it.
 • The rooms all have a new colour scheme designed instead of the ubiquitous shades of the same colour monochrome original
 • The vocal samples are now featured including the famous scream.
 • I disassembled and ported Rob Hubbard's c64 music player procedures which I'm playing via Święty/Saint's Pokey SID emulation procedures for the title music and game completion music.
 • There's a new title screen which is a mix of the c64 and original Atari version
 • The sound effects have been tweaked and there's no longer a clash of effects during gameplay. The walking and life support ECG sound effect have been changed.
 • The gameplay screen is slightly larger than the original version
 • Thanks to Popmilo and Phaeron for their support.

Credits

 

Tagi: Commodore, Atari, Retro, Remake, C64, Gra, Gry

wstecz14/02/2015 01:03
Inne treści związane z tematem
[multi] NO$GBA 3.02 16/05/20
Martin Korth autor popularnej serii emulatorów no$cash (no$sns, no$gba, no$nes, no$msx, no$sns, no$cpc, no$c64, no$gmb, no$k2)  udostępnił nową wersję emulatora handheldów NINTENDO - GameBoy Advance i Nintendo DS. Tak jak w wypadku pozostałych projektów z serii NoCash, autor zdecydował się zmienić dostęp do najnowszych wersji - są one dostępne dla wszystkich, ...
[PDF] Nowości w DLH's Commodore Archive [PDF] Nowości w DLH's Commodore Archive
Serwis DLH's Commodore Archive to w chwili obecnej jeden z największych archiwum materiałów poligraficznych dla komputerów spod sztandaru Commodore (Amiga, C128, C64, C264, PET, VIC20), a od pewnego czasu także innych platform (Apple, Atari, Texas Instruments, PC). W jego zakamarkach znajdziemy genialny zestaw ocr'owych okładek i manuali do gier i aplikacji, pokaźną kolekcję ...
[AMIGA] FS-UAE Version 2.9.9 Dev [AMIGA] FS-UAE Version 2.9.9 Dev
Po dość długiej przerwie pojawiła się nowa testowa odsłona FSUAE Frode Solheima. Aplikacji bazuje na kodzie pozostałych emulatorów z rodziny UAE, w sumie to bardzo przyjemne połączenie frontendu z WinUAE z własną bazą danych zawierającą opisy emulowanych gier.
[AMIGA] FS-UAE Version 2.9.11 Dev [AMIGA] FS-UAE Version 2.9.11 Dev
Pojawiła się nowa testowa odsłona FSUAE Frode Solheima. Aplikacji bazuje na kodzie pozostałych emulatorów z rodziny UAE, w sumie to bardzo przyjemne połączenie frontendu z WinUAE z własną bazą danych zawierającą opisy emulowanych gier.
[AMIGA] FS-UAE Version 2.9.12 Dev [AMIGA] FS-UAE Version 2.9.12 Dev
Pojawiła się nowa testowa odsłona FSUAE Frode Solheima. Aplikacji bazuje na kodzie pozostałych emulatorów z rodziny UAE, w sumie to bardzo przyjemne połączenie frontendu z WinUAE z własną bazą danych zawierającą opisy emulowanych gier.
Do ściągnięcia
Komentarze

T-shirt "Infestation Psygnosis 1990"

Retro T-Shirt Infestation Psygnosis 1990 - męski podkoszulek
Newsy Linkownia Emulatory na PC Wideoteka Screenshoty Bajtek Reduks Ready.Run

© Try2emu 1999 - 2020 | Krzysztof 'Faust' Karkosza Google+Kontakt