!

[Arcade] 25 lat minęło... jak jeden dzień.

[0] @ !!! Niedziela, 6 Lutego 2022 01:53 CET [06-02-2022 01:50 CET]

[Arcade] 25 lat minęło... jak jeden dzień.

Czy czujecie się staro? Nie, co powiedzie na delikatną korektę tego stanu... Dokładnie wczoraj projektowi MAME stuknęło... 25 lat istnienia:) W trakcie tego czasu zdążyło wyrosnąć nowe pokolenie, które automaty z lat osiemdziesiątych zna tylko z bajań dziadków (przepraszam, mężczyzn w kwiecie wieku, jak ja;P).

5 lutego 1997 roku pojawiła się pierwsza wersja MAME () z numerkiem 0.1 - potrafiła zaemulować, z pewnymi problemami jak można przeczytać w changelogu, 5 maszyn arcade  Pac Man, Ms Pac Man, Crush Roller, Pengo i Lady Bug, nad kodem emulatora pracował Nicolal Samoria, ciekawe czy byłby mocno wtedy zaskoczony, gdyby ktoś mu wtedy powiedział w jak potężny projekt zmieni się jego program, nad którym pracę rozpoczął pod koniec 1996 roku.

Wszystkiego najlepszego Mame Team, dzisiaj pomimo tysięcy obsługiwanych gier, nie licząc tych z inkorporowanego do kodu głównego emulatora mikrokomputerów MESS, pozostało jeszcze sporo do zrobienia i pomimo, że trochę, przynajmniej mi, MAME spowszechniał życzę im, a sobie jako konsumentowi kolejnych 25 lat co raz lepszych wyników w emulacji innych maszynek na PC.

W sumie patrząc się na rozwój tego multiemulatora, stwierdzenie, że kiedyś doczekamy się emulacji Playstation 5 czy najnowszego XBoxa w MAME/MESS nie wydaje się w końcu tak szalone, prawda?;)
 

 

wstecz06/02/2022 01:53
Do ściągnięcia
Dodatkowe informacje
Komentarze
... bez komentarza
Ostatnio dodane pliki
Newsy Linkownia Emulatory na PC Wideoteka Screenshoty Bajtek Reduks Ready.Run

© Try2emu 1999 - 2024 | Krzysztof 'Faust' Karkosza Kontakt Polityka Prywatności OWU