!

[pdf] Darmowy Mega Book Collection, który w sumie nie miał być darmowy...

[1] # MegaBook Page | !!! Czwartek, 23 Lutego 2023 02:30 CET [23-02-2023 02:17 CET]

[pdf] Darmowy Mega Book Collection, który w sumie nie miał być darmowy...

Greyfox Books, o którym wspominałem już kiedyś, gdy to wydawnictwo opublikowało darmowy PDF AtariST Cryptmagazine (jeśli do tej pory nie pobraliście, koniecznie naprawcie swój błąd), a wydaje całkiem zgrabne magazyny poświęcone 8/16 komputerom i maszynkom arcade m.in ksiązkowe albumy „Atari: a Visual History” i „Coin-Op: The Arcade Guide”, i magazyny Atari Gamer i Atari ST Gamer, udostępniło kolejny tytuł, tym razem poświęcony konsoli SEGA MEGADRIVE/GENESIS wraz z SEGA 32X - Mega Book Collection.

Ładne wydawnictwo, z całkiem zgrabnymi opisami największych hitów dla tej konsoli miało początkowo ukazać się w formie fizycznej książki, od 2021 roku można było wesprzeć projekt w akcji na kickstarterze i... szło jej całkiem nieźle (na pewno lepiej niż powodzi się naszemu rodzimemu przedrukowi o C64, któremu właśne obwieszczony już nty termin rozesłania gotowej książki).

Niestety, jak to w większości bajek na poważnie bywa, projektem zainteresowali się... a jakże, ci antybohaterowie retrogamingowej sceny - prawnicy żadając zaprzestania pracy nad publikacją (coś mi mówi, że prawnicy należeli do pierwszej generacji AI, która to jest znana z rozsyłaniem przypomnień do kogo prawa autorskie należa i straszeniem sądem każdego, kto mógłby nawet w minimalnym stopniu zmonteyzować sentymentalia,  przez to na pewno (!!!) uszczuplić portfel SEGI. Między nami mówiąc, chłopaki z Nigerii powinni się od tych szeryfów sporo nauczyć.).

Darren Doyle autor projektu postanowił nie ryzykować i wycofać się z planów wydawniczych - jednak przy okazji lekko podszczypując prawniczy matrix - ukończony projekt został udostępniony za darmo i dla każdego. Szach i mat krawaciarze.

Dostajemy całkiem miłe wizualnie 300 stron zgodnych z estetyka SEGI Megadrive, ładne to to, nie powiem... publikacja została również podzielona na poszczególne mutację GENESIS,  SEGA MEGACD a także SEGA MD 32X. Jako extras oprócz tradycyjnego dla tego typu wydawnictw opisu historii konsoli, możemy również przeczytać wywiad z Chrisem Shirgleyem z Core Design, więc dla zbieraczy pdfów (w dodatku darmowych) na przeglądnięcie na czytniku PDF'ów jak znalazł.

Trochę frapuje mnie, że pdf możemy.... sobie pooglądać, bo w zasadzie jakiekolwiek inne działania (druk, eksport) zostały skrzętnie poblokowane... Wola autora jest rzeczą świętą i nawet rozumiem, że musiał on poświęcić trochę czasu na opracowanie książki. Bardzo mocno również próbuje znaleźć powody, dla którego SEGA mogłaby się czuć poszkodowana tym periodykiem... i nie mogę ich znaleźć (chociaż słyszałem, że w idealnym świecie korposzczurów i papug nawet sam fakt skorzystania z rzutu ekranu może być powodem oskarżenia o naruszenie praw autorskich;), trochę to straszne ale cóż zrobić).

MegBook Collection Cover by Grayfox
MagaBook Collection by GrayFox.
MegaBook Collection by Grayfox. Wszystkie ważniejsze hity są zamieszczone.
MegBook Collection (Grayfox) i wspomnany wywiad z założycielem CoreDesign Chrisem Shrigley
MegBook Collection (Grayfox). Ładne i mieszcząca się dokładnie w kanonie tego typu publikacji zawartość.
wstecz23/02/2023 02:30
Inne treści związane z tematem
Reduks
Bajtek 7/1987 Bajtek 7/1987
Biorąc pod uwagę bardzo koślawy terminarz reduksów i częstą niechęć do pracy jaką człowiek chyba uzyskał po okresie Covidowym, a co bardziej prawdopodobne po prostu... to już ten wiek, gdzie się mniej chce;) postanowiłem nieznacznie zmodyfikować tryb publikacji reduksów - od tej pory pojawiać się one będą w bliżej nieokreślonej kolejności (jednak będę starał ...

Komputer 5/1986 Komputer 5/1986
Rok 1986 był rokiem przełomowym, nie tylko ze względu na awarie Czarnobyla, czy premier takich hitów jak C.K Dezerterzy, czy też Alternatywy 4. W 1986 roku pojawiła się przystępna, kolorowa prasa komputerowa, która wdarła się do teczek abonamentowych z prawdziwym przytupem. Obok rozrywkowego Bajtka, który skierowany raczej był do gawiedzi stęsknionej rozrywki i ...
Reduks
Bajtek 3/1987 Bajtek 3/1987
Ufff... Kovidowo i niezdrowo - pomimo pewnych uchybień postanowiłem opublikować kolejny reduks Bajtka - to już, aż, dopiero, 3 numer z 1987 roku. Który być może gdyby nie randka z GEOSem i poszukiwania Fantastic Voyage (bo to musiała być taka fajna gra, a jej nie miałem) totalnie byłby numerem neutralnym. Co prawda, pamiętam jak w pocie czoła, wpisywałem basicowego duszka na ...

[ZX] Drugi numer Zin80 [ZX] Drugi numer Zin80
Drugi numer magazynu ZIN80 poświęconego konstrukcjom z Z80 na pokładzie ujrzał światło dzienne. W tym numerze sporo dla osób chcących podszkolić się w asemblerze ZX Spectrum, opis konstrukcji Enterprise i jak zwykle opisy gier, a także druga część spis gier, które wyszły tylko dla "gumiaczka". Całość dostępna jest jako darmowy PDF lub też w wersji ...
Komentarze
... bez komentarza
Ostatnio dodane pliki
Newsy Linkownia Emulatory na PC Wideoteka Screenshoty Bajtek Reduks Ready.Run

© Try2emu 1999 - 2024 | Krzysztof 'Faust' Karkosza Kontakt Polityka Prywatności OWU