[ebook] Piotr Mańkowski "Cyfrowe marzenia v2"

[4] @ Piątek, 8 Marca 2013 01:41CET

[ebook] Piotr Mańkowski \"Cyfrowe marzenia v2\"

Prawie trzy lata temu na dość skromnym polskim poletku książek z zakresu retrogammingu i historii gier komputerowych pojawiła się pozycja Piotra Mańkowskiego "Cyfrowe marzenia", która wzbudziła dość mieszane opinie wśród osób zainteresowanych tą tematyką, cóż... autor - były redaktor Secret Service (Micz) opisał historię gier komputerowych z własnego punktu widzenia, co sporej liczbie osób średnio się spodobało - zważywszy, że książka była promowana jako "pierwsza Polska książka o histoii gier komputerowych" czym zamiatała pod dywan np. całkiem udany szkic Barłomieja Kluski "Dawno temu w grach".

Piotr Mańkowski postanowił powrócić do tematu, wzbogacając stare wydanie o nową treść - przez tych parę lat autorowi udało się dogrzebać do nowych informacji, które pozwoliły mu poszerzyć zawartość o 25%, piszę to z lekkim przymrużeniem oka - zawsze myślałem, że czas pisana wypracowań na ilość stron skończył się wraz z opuszczeniem gmachu podstawówki,  a tematyka elektronicznej rozrywki - te około 60 lat powinno raczej wymuszać na autorze bolesne cięcia aby dopasować się do arkusza wydawniczego.  Jednak aby uniknąć nieporozumień - książki jeszcze nie czytałem - złośliwości zostawie więc pozostałym retroserwisom:P

P. Mańkowski zdecydował się na publikację w formie elektronicznej, całkowicie rezygnując z dystrybucji papierowej, wybór wydawcy CDProjekt wydaję się całkowicie trafny, jednak cena za wydanie - 29 zł, mówiąc delikatnie wydaje się ciut wygórowana - znów ktoś próbuje dopasować media elektroniczne do modelu kosztów rynku księgarskiego. Niestety, cenę przynajmniej dla mnie nie tłumaczy ani koszt składu, ani dystrybucji - o estetyce okładki nie chcę nic mówić, to samo tyczy się też składu - wydawca pozwolił nam ściągnąć demo w postaci pliku PDF.

wstecz08/03/2013 01:41
Inne treści związane z tematem
[C64] Commodore Free Nr 85 [C64] Commodore Free Nr 85
Nowy numer "Commodore Free", poświęconemu maszynkom CBM, można już pobrać ze strony tego periodyku. W środku, jak zwykle, garść newsów i całkiem pokaźna ilość recenzji nowych przetworów na 8bitowe maszynki Commodore.
[zx] PDF: The Spectrum Show 3 (2014) [zx] PDF: The Spectrum Show 3 (2014)
Ukazał się nowy numer magazynu Paula Jenkinsona, którego seria filmów dokumentalnych The Spectrum Show powinna być Wam dobrze znana. Pisemo jest i porządnie złożone, i teksty w nim zamieszczone czyta się z zainteresowaniem - tym razem na tapętę trafił ASTEROIDS, którego jak widać kopiowano w różnych wariantach, z mniej, lub bardziej interesującym efektem. ...
[zx] PDF: The Spectrum Show 4 (2015) [zx] PDF: The Spectrum Show 4 (2015)
Ukazał się nowy numer magazynu Paula Jenkinsona, którego seria filmów dokumentalnych The Spectrum Show powinna być Wam dobrze znana.
[C64] Commodore Free Nr 86 [C64] Commodore Free Nr 86
Nowy numer "Commodore Free", poświęconemu maszynkom CBM, można już pobrać ze strony tego periodyku. W środku, jak zwykle, garść newsów i całkiem pokaźna ilość recenzji nowych przetworów na 8bitowe maszynki Commodore.
[c64] Pierwszy numer Komoda & Amiga Plus 1/2015 (nr 1) [c64] Pierwszy numer Komoda & Amiga Plus 1/2015 (nr 1)
Pierwszy numer połączonego składu dawnego Komoda e-zin C64 i Commodore & Amiga Fan - całkiem przyjemna rzecz na święta i patrząc po zapowiedzi edycji w wersji angielskiej tytuł ma sporą szansę rozwinąć skrzydła... Mam może mylne odczucie, że team Komka (Komoda) odrobił pracę w 100%, a tak jakoś C&AF gdzieś niknie w tłumie;) Nowy layout, jak dla mnie ciut za surowy ale ...
Do ściągnięcia
mankowski piotr cyfrowe marzenia 2 demo.pdf
Komentarze

T-shirt "Starblade C&E 1986"

Retro T-Shirt Starblade C&E 1986 - męski podkoszulek
Newsy Linkownia Emulatory na PC Wideoteka Screenshoty Bajtek Reduks Ready.Run

© Try2emu 1999 - 2018 | Krzysztof 'Faust' Karkosza Google+Kontakt