[ZX] Speccy: Polskie dema na Forever 14

[2] # speccy.pl | !!! Piątek, 22 Marca 2013 23:57 CET [22-03-2013 14:23 CET]

[ZX] Speccy: Polskie dema na Forever 14

Kilka dni temu zakończyło się Słowackie demoparty Forever14. Pojawiło się dość sporo prac, lecz na kilka należy zwrócić uwagę, ponieważ, nie dość że były na ZX Spectrum, to jeszcze w ich tworzenie zaangażowani byli rodacy.

Pierwsze miejsce w kategorii inne platformy zdobyło demo Short Oldskool Demo napisane na komputer Sam Coupe. Stworzył je Sir David, za grafikę był odpowiedzialny Ziutek z legendarnej grupy ESI, zaś muzyka napisał David Suzuki Sanders.

Jest jeszcze jedno demo, o którym warto wspomnieć, w którego tworzeniu brał udział Polak. Drugie miejsce w kategorii dema na ZX Spectrum, zajęło New wave stworzone międzynarodowymi siłami, z alone coder jako głównym koderem. Muzykę stworzył wszystkim znany Yerzmyey.

Short Oldskool Demo (Sir David,2013)
wstecz22/03/2013 23:57
Inne treści związane z tematem
Magic Engine demo 0.97 beta 2
Magic Engine jest jednym z najlepszych emulatorów Turbograhix/PC Engine jakie są dostępne dla PeCeta:), jeżeli nie zależy Ci na obsłudze ISO [To na razie potrafui tylko HuGo] powinneś koniecznie zaopatrzeć się w ten emulator. Niestety, wersja demo-beta pozwala nam na zabawę tylko przez 5 minut, aby cieszyć się nieskończonym czasem emulacji musimy zarejestrować emulator [16$]. ...
Dema dla Turbographics
Jeżeli myślicie, że na PCE już nic nie powstaje, jesteście w błędzie. Tutaj możecie zaopatrzyć się w najnowsze produkcję, a także devkit, który przy odrobinie szczęścia pozwoli Wam na napisanie własnej produkcji dla tej "wiecznej" konsoli i oczywiście, jej emulatorów:).
Dema na konsole
Jeżeli poszukujecie dem na konsole arcade, warto zerknąć na Arcade Develeopment Central. Znajdziecie tam produkcje na Neogeo, Callusa i System 16. Jeśli interesujecie się także demami na konsolki domowe, warto także zrzucić okiem na ConsoleDev.
VGS v1.41 demo
Wszyscy o tym piszą (wcale nie jest to dziwne :), więc i ja poinformuję o najnowszej wersji emulatora PSX firmy Connectix - Virtual Game Station v1.41 Demo. Niech nikogo nie zmyli to "Demo" - jest to (podobno - nie miałem jak tego sprawdzić :) pełnoprawna wersja emulatora!!!
Archon Remake 2010 [PC/Iphone] Archon Remake 2010 [PC/Iphone]
Szukając czegoś fajnego na świstaku, a w zasadzie bawiąc się API tego niedocenionego konkurenta Allegro, znalazłem dość frapująca aukcję, na której można nabyć remake Archona dla PC (jest też wersja dla Iphone), za 10 dolarów (autor aukcji korzysta z preorderu o 5$ mniej niż będzie kosztować po premierze). W stosunku do orginału posiadł on nowy tryb rozgrywki - ...
Do ściągnięcia
ShortOldskoolDemo.sad.zip
simcoupe 1.1a x86 SVN1484.zip
Komentarze

T-shirt "Heavy on Magic"

Retro T-Shirt Heavy on Magic - męski podkoszulek
Newsy Linkownia Emulatory na PC Wideoteka Screenshoty Bajtek Reduks Ready.Run

© Try2emu 1999 - 2018 | Krzysztof 'Faust' Karkosza Google+Kontakt