[ZX] Gimme Bright [Climacus 2011]

[1] @ środa, 23 Lutego 2011 10:43CET

[ZX] Gimme Bright [Climacus 2011]
Skomentuj

Czy ktoś pamięta jeszcze takie tytuły jak Atarowski Bristless lub Miner2049er, arcadowe City Connection czy pecetowego Qberta? Wszystkie te tytuły wydają się tematycznie całkowicie nie związane ze sobą, jednak ich meritum pozostaje to samo - aby wygrać trzeba zamalować określoną powierzchnię nie zważając na przeszkody, których w tych grach jest nie mało. Tak samo jest w Gimme Bright, z tym wyjątkiem, że nie zostaliśmy ograniczeni do jednej komnaty - czeka nas całkiem pokaźna ilość pomieszczeń, które musimy odwiedzić aby rozjaśnić każdy, nawet, najmniejszy element podłogi. W grze przeszkadzać nam będą pojawiające się latające kurczaki, wirujące owale i inne dziwne przedmioty, z którymi kontakt fizyczny zawsze kończy się śmiercią bohatera. To samo spotka nas jeśli źle wymierzymy skok i trafimy w dziurę w podłodze - nastąpi nasza całkowita dezintegracja.

Jeśli już o grafice mowa, jeśli komuś się wydaje, że poznaję i głównego bohatera, i napastujące go latające monstra rodem z obrazów Salvatore Dali, to dobrze mu się wydaje - autor nie mogąc znaleźć kogoś, kto przygotowałby mu grafikę wykorzystał obiekty z gier Pyjamarama, Underwurlde, The Plot, Profanation i Equinox. Ot, takie urozmaicenie;)

Szkoda, że gra jest pozbawiona nawet najskromniejszej muzyczki, przydałby się jej szlif w postaci jakiegoś zgrabnego obrazka w preloaderze i po takich zabiegach można by było już mówić o profesjonalnym tytule, który gdyby ukazał się 20 lat temu na pewno by zagościł na łamach "Crash" lub "Your Sinclair".

 

Inne treści związane z tematem
[zx] Fuse 1.3.6 Windows [zx] Fuse 1.3.6 Windows;
Jeden z ciekawszych emulatorów ZX Spectrum - Fuse (Free Unix Spectrum Emulator), powstający natywnie pod linuksa, doczekał się także portu pod "okienka".
[zx] ZX Spectrum Gamer #4 [zx] ZX Spectrum Gamer #4;
Po trzyletniej przerwie ukazał się czwarty numer magazynu poświęconego grom dla ZX SPECTRUM - "ZX Spectrum Gamer", ekipy Sunteam - tej samej, która wydaje całkiem przyzwoity magazyn "PCEngine Gamer" poświęconemu grom dla PCEngine lub jak kto woli ...
[zx] PDF: The Spectrum Show 17 (2017) [zx] PDF: The Spectrum Show 17 (2017);
Ukazał się nowy numer magazynu Paula Jenkinsona, którego seria filmów dokumentalnych The Spectrum Show powinna być Wam dobrze znana. W numerze Jenkinson zamieszcza cały wachlarz informacji, które nie pojawiły się lub wymagają rozwinięcia w wersji video.
[multi] DSP Emulator 0.18WIP 10/06/17 [multi] DSP Emulator 0.18WIP 10/06/17;
Parę dni przerwy i Leniad zakończył pracę nad kolejną, pełną wersją multiemulatora DSP pozwalającego pobawić się maszynkami arcade i ośmiobitowcami - CPC, ZX Spectrum (z bardzo fajnie rozwiązanym podglądem plików), a także Colecovision, Nintendo 8 i CGB/GB.
[MULTI] XPECCY 0.6 build 20170614 [MULTI] XPECCY 0.6 build 20170614;
Xpeccy jest linuksowym emulatorem maszynek zgodnych z ZX Spectrum (przede wszystkim rosyjskich klonów) i od paru wersji także maszynki MSX1 oraz Nintendo GameBoy/GameBoy Color, od czasu, do czasu pojawia się także dystrybucja dla Win32 - tak jest i tym razem. Emulator wymaga biblioteki ...
Komentarze

Tshirt "Robin of the wood II"

Newsy Linkownia Emulatory na PC Wideoteka Bajtek Reduks Ready.Run

© Try2emu 1999 - 2018 | Krzysztof 'Faust' Karkosza Google+Kontakt