Batman powrócił w niezłej formie...

[2] @ Piątek, 3 Grudnia 2010 02:31CET

Batman powrócił w niezłej formie...

Podstępny Joker ewentualnie inny zły bohater przydybał Robina, a nam biednym niewolnikom pelerynki i gadżetów z przedrostkiem bat-, pozostaje nam go uratować, no tak to jest ze smarkaterią, zawsze trzeba ich wyciągać z tarapatów. Niestety, kondycyjnie może i jesteśmy gotowi do akcji, jednak sprzętowo już nie bardzo, musimy najpierw zwiedzić około 150 komnat rozległych jaskiń aby skompletować nieszczęsne zabawki, począwszy od prostych i funkcjonalnych a skończywszy na rozwalonym na częsci batMobilu.

Dzięki ekipie RetroSpect (Tomaz Kac, David Vassart) znów możemy przywdziać pelerynę i zmierzyć się z siłami zła w remake'u Batmana - gry, która powstała w 1986 roku na ZX SPECTRUM (Ocean, Jon Ritman i Bernie Drummond) i była jedną z ponoć najlepszych gier jakie wykorzystywały rzut izometryczny spopularyzowany przez Knight Lore z 1984 roku. Ponoć, bo jakoś udało mi się nigdy nie polubić gier tego typu. Ani KnightLore, ani Batman, czy też Chimera nie zrobiła na mnie większego wrażenia, ot takie miłe ale potwornie nieprzyjemne w sterowaniu tytuły. Może dlatego do tego remejku, nad którym pracę trwały od zgoła trzech lat, podchodziłem z rezerwą, ot nie mój klimat.

Człowiek jednak albo się zestarzał i nie mogę niedocenić pracy jaka została włożona w ten tytuł - gra mało, że jest ładna (czasami aż za, ale to typowa dysfunkcja remejków, że pławią się w kolorach), to jeszcze gra się.... zaskakująco dobrze (przy całej mojej umiarkowanej postawie w stosunku do tego typu gier), warto też zwrócić uwagę na muzykę, jest taka jak powinna być w grach tego typu - dokładnie wpasowuje się w tło.

Może czas zmienić podejście do gier izometrycznych ze starych czasów?;)

Poniżej wideo z wersji oryginalnej do odświeżenia sobie tematu:)

Credits

  • Tomaz Kac [kod] 
  • David Vassart [grafika]
  • Chris Bailey  [muzyka podczas gry/planszy tytułowej/efekty dźwiękowe]
  • Chevron [Bat-Craft Screen Musical Score]
  • Metka Jostl, Army of Trolls and the whole Retrospec Team [betatesterzy]
wstecz03/12/2010 02:31
Inne treści związane z tematem
[multi] EMU1 v1.01 1/12/2017 [multi] EMU1 v1.01 1/12/2017
Multiemulator rosyjskich komputerów Emu1 czyli Universal Emulator, wzbogacił się o nowe poprawki - niestety nie wymieniono, co nowego. Emul1 jest multiemulatorem rosyjskich platform i paru zachodnich konstrukcji m.in  Aleste 520EX, Agat-7, Apogee BK-0010, Bashkortostan-2M, BC-0011m, DVK, DVK-2, Irisha, Korvet, Lik, Lik2, Lvov PK-01, Micro-80, Microsha, MSX, MSX-2, Orion-128, ...
[zx] Fuse 1.5.0 Windows [zx] Fuse 1.5.0 Windows
Jeden z ciekawszych emulatorów ZX Spectrum - Fuse (Free Unix Spectrum Emulator), powstający natywnie pod linuksa, doczekał się także portu pod "okienka". Kosmetyka.
[multi] Speccy 4.6 [multi] Speccy 4.6
Speccy, jak nie trudno się domyślić jest jeszcze jednym emulatorem całej gamy mikokomputerów Sinclaira/Amstrada a także ich klonów począwszy od oficjalnych Timexów a skończywszy na produkcja za wschodniej granicy (cóż warto wymienić to co już potrafi speccy tak dla dokładności: Sinclair ZX Spectrum 16kB, Sinclair ZX Spectrum 48kB, Sinclair ZX Spectrum ...
[multi] DSP Emulator DSP 0.18 Final 31/12/17 [multi] DSP Emulator DSP 0.18 Final 31/12/17
Parę dni przerwy i Leniad zakończył pracę nad kolejną, pełną wersją multiemulatora DSP pozwalającego pobawić się maszynkami arcade i ośmiobitowcami - CPC, ZX Spectrum (z bardzo fajnie rozwiązanym podglądem plików), a także Colecovision, Nintendo 8 i CGB/GB.
[retro] In Nihilum Reverteris [retro] In Nihilum Reverteris
Na nowy rok Yerzmey uraczył nas nową grą tekstową, a w zasadzie fabularną - In Nihilum Reverteris, mającej parę bardzo przyjemnych rzeczy - po pierwsze jest całkowicie po polsku, po drugie o muzykę i grafikę zadbał Yerzmey (utwór z jego wcześniejszej płyty "Death Squad", ubarwi nam czytanie, a co jakiś czas monochromatyczne grafiki ukraszą tekst o wizualia), po ...
Do ściągnięcia
Dodatkowe informacje
Komentarze

T-shirt "Robin of the wood II"

Retro T-Shirt Robin of the wood II - męski podkoszulek
Newsy Linkownia Emulatory na PC Wideoteka Screenshoty Bajtek Reduks Ready.Run

© Try2emu 1999 - 2018 | Krzysztof 'Faust' Karkosza Google+Kontakt