Batman powrócił w niezłej formie...

[1] @ Piątek, 3 Grudnia 2010 02:31CET

Batman powrócił w niezłej formie...
Skomentuj

Podstępny Joker ewentualnie inny zły bohater przydybał Robina, a nam biednym niewolnikom pelerynki i gadżetów z przedrostkiem bat-, pozostaje nam go uratować, no tak to jest ze smarkaterią, zawsze trzeba ich wyciągać z tarapatów. Niestety, kondycyjnie może i jesteśmy gotowi do akcji, jednak sprzętowo już nie bardzo, musimy najpierw zwiedzić około 150 komnat rozległych jaskiń aby skompletować nieszczęsne zabawki, począwszy od prostych i funkcjonalnych a skończywszy na rozwalonym na częsci batMobilu.

Dzięki ekipie RetroSpect (Tomaz Kac, David Vassart) znów możemy przywdziać pelerynę i zmierzyć się z siłami zła w remake'u Batmana - gry, która powstała w 1986 roku na ZX SPECTRUM (Ocean, Jon Ritman i Bernie Drummond) i była jedną z ponoć najlepszych gier jakie wykorzystywały rzut izometryczny spopularyzowany przez Knight Lore z 1984 roku. Ponoć, bo jakoś udało mi się nigdy nie polubić gier tego typu. Ani KnightLore, ani Batman, czy też Chimera nie zrobiła na mnie większego wrażenia, ot takie miłe ale potwornie nieprzyjemne w sterowaniu tytuły. Może dlatego do tego remejku, nad którym pracę trwały od zgoła trzech lat, podchodziłem z rezerwą, ot nie mój klimat.

Człowiek jednak albo się zestarzał i nie mogę niedocenić pracy jaka została włożona w ten tytuł - gra mało, że jest ładna (czasami aż za, ale to typowa dysfunkcja remejków, że pławią się w kolorach), to jeszcze gra się.... zaskakująco dobrze (przy całej mojej umiarkowanej postawie w stosunku do tego typu gier), warto też zwrócić uwagę na muzykę, jest taka jak powinna być w grach tego typu - dokładnie wpasowuje się w tło.

Może czas zmienić podejście do gier izometrycznych ze starych czasów?;)

Poniżej wideo z wersji oryginalnej do odświeżenia sobie tematu:)

Credits

  • Tomaz Kac [kod] 
  • David Vassart [grafika]
  • Chris Bailey  [muzyka podczas gry/planszy tytułowej/efekty dźwiękowe]
  • Chevron [Bat-Craft Screen Musical Score]
  • Metka Jostl, Army of Trolls and the whole Retrospec Team [betatesterzy]
Inne treści związane z tematem
[zx] Fuse 1.3.6 Windows [zx] Fuse 1.3.6 Windows;
Jeden z ciekawszych emulatorów ZX Spectrum - Fuse (Free Unix Spectrum Emulator), powstający natywnie pod linuksa, doczekał się także portu pod "okienka".
[zx] ZX Spectrum Gamer #4 [zx] ZX Spectrum Gamer #4;
Po trzyletniej przerwie ukazał się czwarty numer magazynu poświęconego grom dla ZX SPECTRUM - "ZX Spectrum Gamer", ekipy Sunteam - tej samej, która wydaje całkiem przyzwoity magazyn "PCEngine Gamer" poświęconemu grom dla PCEngine lub jak kto woli ...
[zx] PDF: The Spectrum Show 17 (2017) [zx] PDF: The Spectrum Show 17 (2017);
Ukazał się nowy numer magazynu Paula Jenkinsona, którego seria filmów dokumentalnych The Spectrum Show powinna być Wam dobrze znana. W numerze Jenkinson zamieszcza cały wachlarz informacji, które nie pojawiły się lub wymagają rozwinięcia w wersji video.
[multi] DSP Emulator 0.18WIP 10/06/17 [multi] DSP Emulator 0.18WIP 10/06/17;
Parę dni przerwy i Leniad zakończył pracę nad kolejną, pełną wersją multiemulatora DSP pozwalającego pobawić się maszynkami arcade i ośmiobitowcami - CPC, ZX Spectrum (z bardzo fajnie rozwiązanym podglądem plików), a także Colecovision, Nintendo 8 i CGB/GB.
[MULTI] XPECCY 0.6 build 20170614 [MULTI] XPECCY 0.6 build 20170614;
Xpeccy jest linuksowym emulatorem maszynek zgodnych z ZX Spectrum (przede wszystkim rosyjskich klonów) i od paru wersji także maszynki MSX1 oraz Nintendo GameBoy/GameBoy Color, od czasu, do czasu pojawia się także dystrybucja dla Win32 - tak jest i tym razem. Emulator wymaga biblioteki ...
Do ściągnięcia
Dodatkowe informacje
Komentarze

Tshirt "Eidolon"

Newsy Linkownia Emulatory na PC Wideoteka Bajtek Reduks Ready.Run

© Try2emu 1999 - 2018 | Krzysztof 'Faust' Karkosza Google+Kontakt